• Сьогодні: Вівторок, 5 Липня, 2022
Інфо ПС

ПЕНСІЙНА АРИФМЕТИКА ПО-УКРАЇНСЬКИ: МИ ПРОСТО НЕ ВСТИГАЄМО ПОЖИТИ НА СВОЇ ВІДРАХУВАННЯ – ВІКУ СКОРОЧУЄ РОЗМІР ПЕНСІЇ, ОБРІЗАНИЙ БЕЗПІДСТАВНО ДЕРЖАВОЮ НА СВОЮ КОРИСТЬ

Знай.ua вирішив вирахувати, скільки середньостатистичний українець виплачує за свою трудову діяльність у Пенсійний Фонд і на яку пенсію в результаті може розраховувати.

       Візьмемо звичайного робітника, який пропрацював 40 років, починаючи з 1978 року, коли йому виповнилося 25. Для розрахунку беремо середню зарплату в Україні за період з 1978 по 2017 рік.

Отже, за свій трудовий стаж він сплатив у Пенсійний Фонд (за умови відрахувань у 18,15%) приблизно 600 тис. гривень.

Скажімо, за своє життя він отримував тільки середню зарплату – тож, виходячи з нинішніх розрахунків, йому буде нараховано пенсію в розмірі приблизно 1338 гривень, якщо він вийде на неї у 2018 році у віці 65 років. Оскільки ця сума менша мінімальної пенсії, то наш середньостатистичний робітник отримуватиме «мінімалку», що на сьогодні становить 1373 грн.

Згідно з даними американського Інституту показників оцінки здоров’я середня тривалість чоловіків в Україні на цей момент становить 67 років. Якщо ж вірити Державній службі статистики, то середня тривалість життя в нашій країні становить в середньому 70,4 року: для чоловіків – 65,2, а для жінок – 75,5 року.

Нехай наш робітник помер у 67 років. За цей час він отримав 32952 грн пенсії, решту ЙОГО 567048 грн залишаться у державі.

«Ці гроші лишаються в Пенсійному Фонді і за рахунок цих грошей ідуть виплати тим, хто ще живий», — пояснює економічний експерт Олександр Охріменко. Звичайно, у своїй більшості вони йдуть тим, у кого завищені пенсії і хто виходить на неї раніше. Це судді, народні депутати, військові та інші.

І що ми в підсумку маємо? Ти як законослухняний громадянин працюєш офіційно, робиш відрахування в Пенсійний фонд, сплачуєщ військовий збір, сподіваючись на те, що на заслуженому відпочинку держава тобі віддячить. Проте, насправді, швидше за все, якщо ви чоловік, то не доживете до своєї пенсії, якщо ж раптом і доживете до 67-70 років, то встигнете скористатися лише однією восьмою своїх накопичень! Ось така невесела математика…

А найсумніше в цьому те, що держава не збирається щось кардинально змінювати. З 1 липня цього року мінімальну пенсію буде збільшено аж на 62 грн до 1436 грн!

«Це підвищення торкнеться незначної кількості людей, наприклад, тих, у кого не вистачало трудового стажу або вони одержували соціальні пенсії, — розповіла старший науковий співробітник Інституту демографії та соцдосліджень Лідія Ткаченко. – У решти пенсіонерів де-факто вже зараз пенсії підвищені і становлять 1436 грн».

Наприкінці року також очікується збільшення мінімальної пенсії – майже до 1500 грн.

За даними Пенсійного фонду, переважна кількість українських пенсіонерів одержує сьогодні від 1,5 до 2 тыс. грн. Таких у країні 33% або 3,8 млн чоловік. Ще 15% пенсіонерів або 1,7 млн чоловік отримують менше: від 1400 до 1500 грн.

В той же час 2,6 млн чоловік або 22% пенсіонерів мають від 2000 до 3000 грн, а 1,2 млн від 3 до 4 тис. грн пенсії. Тих, чиї пенсії перевищують 4 тис. грн, в Україні всього 4,6% (537 тис.). А пенсіонерів, яким нараховується від 5 до 10 тисяч, – всього 6%. І лише 1% українців отримує більше 10 тисяч гривень пенсії.

Хоча все мало би бути з точністю до навпаки!

Червень30/ 2018

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України