• Сьогодні: П’ятниця, 6 Серпня, 2021
Інфо ПС

НІМИЙ СПЕКТАКЛЬ – І ЖОДНИХ ПРОБЛЕМ

         Ніхто не знає, для чого людям правда, зате всі знають, навіщо брехня!    

         Впродовж останніх місяців стрийська громада гралася в забавку під назвою «Будь першим, хто промовчить!». І мовчали. Мовчали один наперед одного. Мовчали в надуті губи і на повний голос. Хлюпали безпорадністю, шукаючи, на кого б повісити німі ярлики, зняті з власної шиї. Як не крути, а гнучкошийство тут завжди вдавалося добре і цінилося вкрай високо.

         Це гра, мій юний друже. Гра, де обдурюють лише тих, хто вміє дурити себе. Гра, де залишаються чистими лише тому, що вміють вмиватися у брудній воді. Гра, де творять враження замість того, щоб створити результат. Гра, де відсутні опорна ідентичність, впевненість у минулому, теперішньому та майбутньому. Ми граємо у цю гру, бо хочемо позбутися своєї вродженої бракності.

         Брехня, в яку повірив сам брехун, стає для нього правдою. Мене все більше інтриґує й цікавить, чи справді ці всі самовираження можна назвати «власними», та ще й «думками». Чому всі ті дописи про намагання щось намагатися і далі за списком такі однакові поміж собою? Чому в них стільки мовчання про незручні проблеми? Чому в них немає спроб щось вирішити так, щоб справді вирішити, а не просто похвалити чи пообурюватись?

         От за що можна любити Стрий – так це за подорожчання! Старі добрі міські проблеми, звісно, нікуди не зникли – вони просто стали платними для городян. А що – непогано: була просто проблема – стала платна проблема. Ну і, звісно, хтось на цьому заробив. Куди без цього!

         Спочатку це було смішно, потім стало нудно, а зараз просто нудотно.

         Кажуть, досвідчений страус носить пісок із собою. …Не знаю. Може й так. Знаю лишень, що нижче себе не впадеш.

Олег ФИЛИК

Червень22/ 2021

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України