• Сьогодні: Вівторок, 5 Липня, 2022
Інфо ПС

НЕВТІШНИЙ ПРОГНОЗ: НАС СТАНЕ НА 8-10 МІЛЬЙОНІВ МЕНШЕ

Ось що Голосу UA повідомила директор Інституту демографії та соціальних досліджень, академік Національної академії наук України, доктор економічних наук Елла Лібанова: «Населення України протягом найближчих 20 років скоротиться на 20%. Народжуваність в Україні впала до рівня, що не забезпечує просте відтворення населення. До цього додається висока смертність українців і міграція. Щоб знизити темпи скорочення українців, треба зменшити рівень смертності. В першу чергу, для цього слід забезпечити нормальні умови праці і раціональне харчування громадян».

За її словами, найчастіше українці помирають від туберкульозу, серцево-судинних захворювань, раку і від хвороб органів дихання. «Тобто, проблема в тому, що від цих недуг українці вмирають на кілька раніше»,- підкреслила Е. Лібанова.

«За рівнем народжуваності Україна знаходиться практично на європейському рівні. Адже в ЄС жінки не прагнуть заводити дітей, а роблять кар’єру. Народжуваність в Україні впала давно. Абсолютний мінімум було зафіксовано в 2001 році, коли в середньому одна жінка народжувала одну дитину. Зараз у нас жінка в середньому народжує 1,5 дитини»,- зазначила Е. Лібанова. На її думку, аби стимулювати українок до цього, слід збільшити грошову допомогу на дітей.

    Довідка. В Україні на сьогодні налічується 42 мільйони чоловік, а не 52, як було 20 років тому.

Грудень17/ 2016

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України