• Сьогодні: Субота, 8 Травня, 2021
Інфо ПС

НЕМАЄ НІЧОГО КРАЩОГО, НІЖ ТОВСТА ШКІРА, БАЙДУЖІСТЬ ДО КРИТИКИ І НЕГАТИВНОЇ ДУМКИ ОТОЧУЮЧИХ (продовження8)

Чін-Нінг Чу, «Кам’яне лице, Чорне серце” (тезисно)

(Продовження8)

Не можна отримати те, що у вас уже є. Вам треба просто прибрати існуючи перепони і відкрити те, чим ви вже володієте.

«Я можу любити Господа, тому що він дарував мені свободу Його заперечувати» (Рабіндранат Тагор)

Будь-хто з нас невіддільний від свободи волі – повного і всеохоплюючого божественного розуму, подарованого нашим Творцем і призначеного для того, щоб ми застосовували його на свій вибір і здійснювали свої кращі вчинки.

Перш за все ви – людина, яка має природні, базові людські потреби, а вже потім ви син, дочка, чоловік, дружина, робітник, керівник, політик, бізнесмен, юрист чи поліцейський. Увесь той час, що ви ігнорували свої індивідуальні потреби і займалися лише тим, що задовольняли запити інших відповідно до своєї ролі, ви зраджували своїй внутрішній сутності і приносили в жертву свій добробут. Фактично шляхом такого самозречення ви самі з себе робите жертву, і це здійснюється під благородним приводом самопожертви.

Зрештою, рано чи пізно ви доходите висновку, що життя без свободи самовираження і турботи про самого себе занадто гірке. Ви не можете допомогти комусь, якщо не в стані допомогти собі самому. Гіркота від того, що вам доводиться жити за стандартами інших, стає нестерпною.

Ваша потреба турбуватися про себе важливіша потреби відповідати очікуванням інших.

Якщо мені дано одне життя, я хочу його прожити, залишаючись самим собою.

Здолавши власні уявлення про норми та очікування інших, ви опинитеся на хвилі внутрішньої гармонії – незнайомого вам відчуття умиротворення і спокою. Ви виявите, що вогонь любові, що палає у вас, точно так само палає і в інших людях, навіть якщо вони не усвідомлюють того.

Найвищим законом життя є неупередженість, неприв’язаність до результату. Немає вищої сили, ніж сила неупередженості. Коли людина осягає цю силу, ніщо, чим володіє вона, не може оволодіти нею. Людина стає господарем речей, а не навпаки. Вона стає господарем всесвіту.

Неприв’язаність – це секретний ключ, що допоможе вам отримати все, чого лишень не забажаєте. Щойно ви припиняєте жадати чогось, об’єкт ваших бажань сам пливе до ваших рук. Він не може до вас не потрапити. У цьому і є таємниця світу.

У кожної людини є власна домінуюча риса, котра значною мірою впливає на її характер і спрямовує її поведінку. В однієї – інерція, в іншої – активність, у третьої – мудрість.

Якщо людина в стані інерції, опору, незнання і домінування его, вона відчуває себе фізично млявою, апатичною і пасивною, її свідомість затуманена і пригальмована, у неї відсутні ентузіазм і сприйняття, переважає нудьга. Людина схожа на «живий труп».

У стані активності та боротьби людина активно виконує свої завдання. Такі люди успішні підприємці, вони агресивно заробляють гроші. Вони розквітають, збуджуючись від дії. Їх діяльність може призвести до бажаних результатів, однак радість від успіху може виявитися скороминущою, оскільки мотиви дій егоїстичні і не виходять за рамки власних інтересів. Ви стаєте рабом потреби діяти для підтримання життя. А хвора від того душа веде до слабкості в діях. Ваша важка праця і вся діяльність в кінцевому підсумку стає для вас джерелом нещастя. Така ваша домінанта принесе багатство і славу, однак плоди її непостійні і несуть із собою біль та розчарування.

Якщо ж у вас домінує прагнення розвитку, задоволення, знань і мудрості – ви енергійні і цілеспрямовані на людях, а в душі – спокійні та обережні. Ви отримуєте задоволення від здійснення дій під керівництвом мудрості та знань. Основна винагорода – радість від самої дії. Така людина байдужа до болі і боротьби. Вона велично плине хвилями життя крізь славу та безчестя.

(Далі буде)

Червень30/ 2019

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України