• Сьогодні: Субота, 8 Травня, 2021
Інфо ПС

НЕМАЄ НІЧОГО КРАЩОГО, НІЖ ТОВСТА ШКІРА, БАЙДУЖІСТЬ ДО КРИТИКИ І НЕГАТИВНОЇ ДУМКИ ОТОЧУЮЧИХ (продовження6)

Чін-Нінг Чу, «Кам’яне лице, Чорне серце” (тезисно)

(Продовження6)

   «Прикинься свинею, аби зжерти тигра», «Будь мудрим, але розігруй із себе дурня», «Втеча є кращою політикою» («36 стратегій», Китай)

Важливо навчитися відчувати, в якій ситуації можна дати відсіч, а в якій – підкоритися. Коли йдеться про досягнення поставленої мети, покора іноді більш ефективний метод, ніж відсіч.

Виграючи, програєш. Коли ми беремо участь у битві, нам не призначеній, навіть якщо ми перемагаємо, ми програємо. Ми маємо навчитися мудро розмежовувати битви, в який нам слід боротися, і тими, в яких слід визнати поразку і надалі витримувати зневагу як наслідок цієї поразки.

«Великі розумом завжди зіштовхувалися з потужною опозицією примітивних людців» (Альберт Ейнштейн)

Якщо ти відчуваєш себе обдуреним, зазвичай так воно і є.

Собака, котра не кусає, не потрібна китайцю. Наступні кілька простих правил є спільними для ділових людей, політичних лідерів і… китайських собак:

1) Треба нападати на будь-якого погано вбраного і неохайного незнайомця, що намагається увійти в будинок. У кращому випадку він виявиться бродягою.

2) Треба нападати на чужого, який видається наляканим, злодійкуватим і невпевненим у собі. Швидше за все, якщо на нього нападеш, жодних проблем не буде.

3) Якщо ж незнайомець і погано вбраний, і наляканий одночасно, не варто сумніватися ні хвилини – собаку чекає перемога без будь-якого ризику.

4) Не варто атакувати добре вбрану чи акуратну людину. Ймовірно, що він – бажаний гість. Якщо вкусити такого, можна отримати від господаря палкою.

5) Не варто нападати на сміливого і впевненого в собі незнайомця. Він сам може будь-кого побити.

6) Якщо ж незнайомець гарно вбраний, акуратний, сміливий і впевнений в собі, треба спробувати завоювати його довіру.

Хитрий і жорстокий завжди знайде собі доброго довірливого простака, з якого можна отримати вигоду. Щойно інші відчують наші страх, нерішучість чи сором’язливість, ми неодмінно стаємо потенційною жертвою. Цей інстинкт мисливця спрацьовує на рівні інтуїції.

Практично кожен із нас, принаймні раз у житті, виявляв довіру тим, хто нібито її заслуговував,- і в підсумку опинявся в дурнях. Таким чином життя вчить нас, наскільки важливо вміти боротися за те, чого ми заслуговуємо по праву.

Той, хто захищає свої інтереси в дрібницях, робитиме це і у важливих справах. Головне тут: вони це роблять із власної волі, а не тому, що хтось намагається одержати від них вигоду.

Ми говоримо або «Я весь до ваших послуг, і ви можете отримувати з мене вигоду», або «Навіть і не мисліть зачепити мої інтереси!» Найважливіше – оволодіти силою підкорення. Ви володієте достатньою силою, аби створити проблеми своєму супротивнику і забезпечити відплату.

Якщо ти не зобов’язаний довіряти людині, значить ти завжди можеш їй довіряти.

Будь-які ділові стосунки починаються тоді, коли люди об’єднують свої зусилля для досягнення взаємовигідних цілей. Проте з часом, в силу певних обставин, у такому союзі може виникнути конфлікт інтересів.

Тримайтеся якомога далі від тих, хто може забрати у вас мир і спокій. Аби помститися життю за негідне, на їхню думку, у ньому місце, вони нападають на тих, хто добре до них ставиться і пристойно поводяться з тими, хто їх ображає. Ці люди – майстри вбивати з допомогою «тисячі уколів». Їх завжди слід тримати від себе на відстані. Тоді вони завжди ставитимуться до вас шанобливо і шукатимуть вашої дружби. Вони перенесуть свою мстиву енергію на когось іншого.

Люди – дуже складні творіння. Ви ніколи не знаєте точно, в якій ситуації ваші слова і дії будуть сприйняті як образливі. Незалежно від того, думаєте ви образити чи похвалити когось, ваші дії інтерпретуватимуться в залежності від особистого сприйняття людиною себе самої, і ваші наміри будуть не так уже й важливі для її сприйняття.

У царстві різноманітних людських натур ви не зможете сподобатися всім одразу. Використовуйте підхід Кам’яного лиця і Чорного серця, щоб захистити себе від образ і живіть своїм власним життям на повну.

Незалежно від того, наскільки праведна і благородна ваша мета чи точка зору, ви ніколи не зможете домогтися того, щоб із вами погодилися всі. Якщо ви зможете знайти підтримку половини людей, навіть коли інша ставитиметься з презирством до вашої справи, ви без сумніву опинитеся на шляху до перемоги.

«Більшість вважає, що не насилля означає відсутність боротьби. Напроти, не насилля є могутньою силою. Воно перемагає силу насильства. Моє кредо не насилля – дуже активна сила. У ньому немає місця боягузтву і навіть слабкості. Є надія, що прихильник насильства колись прийде до не насилля, але для боягуза такої надії нема». (Махатма Ганді)

Є постійність, яку можна назвати мудрою, і постійність, яку можна назвати ідіотською.

(Далі буде)

Червень25/ 2019

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України