• Сьогодні: Субота, 13 Серпня, 2022
Інфо ПС

Нарешті адекватна відповідь діям Москви!

 Там, як відомо, прикрили Український культурний центр і росформували Українську бібліотеку. Але, як виявляється, не в цьому справа. Цей матеріал можна просто назвати «ДОКОНФЛІКТУВАЛИСЯ!»

      Приміщення, де розташовувався Російський культурний центр, передадуть львівським волонтерам.

Приміщення на Короленка, 1, було передано на баланс у 1990 році «Товариству друзів російської і української культур ім. О. Пушкіна». Це обласна організація, яка створила Російський культурний центр. Однак тепер там працює низка інших організацій.

Поштовхом до розгляду цього питання в обласній раді стало звернення голови Російського товариства ім. О. Пушкіна Олега Лютікова про те, що йому не дають користуватися будівлею.

Справа у тому, що у 2005 році це приміщення зайняла організація «Львівське міське російське товариство імені Пушкіна». Тобто, відбулося таке собі рейдерське захоплення приміщення, в результаті чого 11 років Російське товариство імені Пушкіна не користувалося наданим йому приміщенням. Натомість інша структура укладала договори про співпрацю з громадськими організаціями, які були в цьому приміщенні.

У 2013 році було навіть звернення до Львівської обласної ради, але чомусь на нього ніхто не відреагував. У зверненні йшлося про те, що у 2005 році приміщення на вул. Короленка,1а захопили і довели до жахливого стану.

Одним словом, Російське товариство імені Пушкіна, якому передали на баланс приміщення на вул. Короленка, 1а,  не використовує його за призначенням, а натомість це приміщення використовує юридична особа, з якою жодних договорів Львівська обласна рада не укладала.

У свою чергу, директор Російського культурного центру Альберт Астахов заявив: «Я – громадянин України, але російського походження. Плачу податки і вимагаю від влади за мої податки належного ставлення до мене. Це моє право – вимагати. Якщо вони не будуть виконувати мої вимоги, я перестану платити податки. А якщо 12 мільйонів росіян в Україні відмовляться платити податки, що Україна втратить?».

А це вже або шантаж, або погроза, або і те, й інше.roskulttsentr1

Щоб покласти край цьому міжросійському конфлікту та повернути справу в законне русло, Львівська облрада на сьогоднішньому (25.10.2016) сесійному засіданні вирішила передати приміщення по вулиці Короленка,1а у Львові, де розташовувався Російський культурний центр, комунальній установі «Нерухомість і майно». За відповідне рішення проголосували 65 депутатів.
“Управління майном спільної власності Львівської обласної ради повинне привести приміщення у належний стан, владнати юридичні питання і потім провести конкурс на право його оренди для тих громадських організацій, що пов’язані з АТО“, – зазначив заступник голови облради, голова спеціальної комісії, яка вивчала функціонування об’єкту, Володимир Гірняк.

Таким чином, як би кому не хотілося подати це рішення як «прітєснєніє рускоязичного насєлєнія», нічого не вийде. Тут просто – елементарне наведення порядку в обласній комунальній власності. І нічого особистого, як то кажуть…

Жовтень25/ 2016

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України