• Сьогодні: Субота, 13 Серпня, 2022
Інфо ПС

Найкращі книжки Форуму. На думку Форуму…

За традицією, під час урочистої церемонії відкриття 23-го Форуму видавців у Львові оголошено найкращі книжки Форуму – загалом 23. Навряд чи це – випадковість. Швидше – піар.

Гран-прі цього разу не було, оскільки жодна книжка не зібрала достатньої кількості голосів. Премія «Найкраща книга Форуму» – це єдина в Україні премія, якою відзначаються книжки всіх видавничих категорій і жанрів.

Отже… Ось вони – відзначені!

     «Франко від А до Я»franko

Видавництво Старого Лева видало абетку-енциклопедію про Івана Франка для дітей. У кожній букві цієї абетки приховано епізод із життя Івана Франка.

Павло Ґранкін, Христина Харчук. Комплект із 2-х книг з картами «Каналізація міста Львова від початку XV ст. до  1939 р.» та «Водогін міста Львова від початку XV ст. до  1939 р.».

Ярина Винницька. «Скриня. Речі Сили»forum2

Арт-бук «Скриня. Речі Сили» – це спроба систематизувати те, з чого колись складався світ наших бабусь і що невблаганно зникає з нашого життя, наче міфічна Атлантида.

Ренс Бод. «Забуті науки». Професор інформаційних та гуманітарних наук в Амстердамському університеті створив першу доступну оглядову історію гуманітарних наук з моменту їхнього зародження (бл. 600 року до н. е.) і аж до початку XXI століття.

Луцій Анней Сенека. «Діалоги» у перекладі Андрія Содомори.

Франсуаза Барб-Ґалль. «Як розмовляти з дітьми про мистецтво ХХ століття».barb

     Авторка пропонує ознайомитися з творчістю сучасних художників і по-справжньому зрозуміти й полюбити мистецтво, яке може здаватися найскладнішим для розуміння.

     Ukraine. The best. 

Культура – це, перш за все, особистості. На сторінках книги – 123 постатi, розташованих від А до Я.

Грицько Чубай. «Марія».chybai

Арт-бук створено на основі однойменної поеми українського поета Григорія Чубая. Книгу створили художники Марія та Володимир Гавриш із творчої майстерні «Ліспроріс».

Олександра та Даніель Мізелінські. «Під землею. Під водою». Ця книжка-перевертайка відкриє таємниці підземного та підводного світів.

Оксана Гудзяк (автор ідеї). «Переслідувані за Правду».  Альбом через світлини, документи, спогади, уривки зі свідчень очевидців розкриває трагічну, але водночас героїчну історію українських греко-католиків у ХХ ст.

Дарон Аджемоґлу, Джеймс Робінсон. «Чому нації занепадають». naciiОдна з найкращих книг 2015 року за версією Марка Цукерберга та входить у список mustread-літератури Білла Ґейтса. Ґрунтуючись на п’ятнадцятирічних дослідженнях у галузях історії, політології та економіки, автори легко і доступно пояснюють, чому економічний успіх держав не залежить від культури, клімату чи географічного положення.

Тетяна Філевська. «Казимир Малевич. Київський період 1928-1930». Родовід. Наприкінці 2015 року мистецький світ облетіла надзвичайна новина – в Києві віднайдені нові тексти Казимира Малевича та документи, що стосуються його викладання в КХІ. До книжки увійшли ці матеріали, мистецькі твори Казимира Малевича з його персональної виставки 1930 року, листи з Києва і до київських адресатів, статті Малевича в «Новій ґенерації», «Альманаху-авангард» та інші документи, пов’язані з київськими проектами митця.

     «Антологія української поезії ХХ століття»poetuka

До антології увійшли знакові поезії найпомітніших українських поетів ХХ століття, народжених до 1950 року, – від Тичини до Лишеги та Кичинського.

Тарас Лютий. «Ніцше. Самоперевершення». 

Джозеф Гілл. «Флорентійський собор».  Праця британського вченого-єзуїта, багатолітнього професора Папського східного інституту о. Джозефа Ґілла присвячена одній з ключових подій європейської історії XV ст. – вселенському соборові, що відбувався у Феррарі, Флоренції та Римі в 1438-1445 роках, й укладеній на ньому «Флорентійській унії» між Римом і Константинополем.

Тарас Прокопишин,  Володимир Бєглов. «theUKRAINIANS II: історії успіху». У другій книзі зібрано 20 мотивуючих розмов, опублікованих в онлайн-журналі про українців, ініціативу та відповідальність.prokopushun

Кен Робінсон. «Школа майбутнього. Революція у вашій школі, що назавжди змінить освіту».

Григорій Фалькович. «Шалахмонеси. Вірші для дітей». 

Богдан Волошин. «Політ золотої мушки»voloshun

Іван Франко «Коли ще звірі говорили».

     «Алла Горська. Душа українського шістдесятництва» Упорядник: Людмила Огнєва. Як і пропонував Вячеслав Чорновіл, до збірки увійшли: епістолярна спадщина художниці 1949-1970-х рр.; заяви, скарги та звернення Алли Горської до влади; нотатки про мистецтво; щоденник; зошит А. Горської з вправами та диктантами з української мови; образотворчі, прозові і поетичні твори, пов’язані з А. Горською чи їй присвячені тощо.

Андрій Дахній. «Нариси історії західної філософії ХІХ–ХХ ст.». 

Ірина Іванкович, «Сидячи на санях…», «Патріярх Йосиф Сліпий і красне письменство». Антологія літературних творів, присвячених патріярхові Йосифу Сліпому.

Вересень16/ 2016

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України