• Сьогодні: Субота, 13 Серпня, 2022
Інфо ПС

НАЙБІЛЬШОЮ ПРОБЛЕМОЮ УКРАЇНЦІВ БУЛА І ЗАЛИШАЄТЬСЯ ЙОГО БАЙДУЖІСТЬ

Дискусії на тему, що слід змінити в країні так, щоб ми нарешті стали жити краще, точаться не один десяток років. В останні чотири роки ця мантра не сходить із вуст кандидата будь-якої політичної сили і всі стверджують, що їм відомий рецепт. Однак, тільки-но закінчується передвиборча кампанія, за свої обіцянки всі забувають, а спитати за результати просто неможливо, адже ті відкритість і доступність до виборця, демонстровані в процесі передвиборної гонки, миттєво випаровуються.
Так триває всю історію незалежної України, але саме сьогодні слід раз і назавжди поставити крапку в цій пекельній петлі, коли народ знову і знову приречений наступати на одні і ті ж граблі. Проте, правда полягає в тому, що найчастіше народ сам дозволяє чинити так із ним, і, як уже неодноразово було сказано, найбільшою проблемою українського народу є його байдужість, яка і породжує те, про що ведемо мову.
Саме тому систему слід міняти не з верху, як помилково вважає багато хто, а і з низу теж. Новий підхід відносин між виборцем і кандидатом має базуватися на збереженні стійкої комунікації навіть після закінчення виборчого процессу – з тим, щоб виборці могли повсюдно контролювати роботу їхнього представника у владі.
Ні для кого не секрет, що правду найкраще видно не з високих чиновницьких кабінетів, а з простих вулиць самих звичайних міст, де живуть не уражені синдромом влади люди і саме вони повинні судити за результати роботи політиків, створюваних ними комітетів і державних структур, а також призначених на керівні посади чиновників.
Такий підхід дозволить у рівніх частках розділити відповідальність за долю країни, провал реформ і помилкову політику влади між виборцем і тим, хто обирається, що консолідуватиме їх зусилля в досягненні конкретного результату, підвищить ступінь відповідальності за події в країні і, нарешті, знищить усталений роками бар’єр «ми і вони».
Якщо ми всі прагнемо жити у квітучій та успішній країні, нам не потрібно шукати «цапа-відбувайла», на якого ми згодом покладемо провину за низький рівень нашого життя, а необхідно брати конкретну участь у всіх процесах, що протікають у державі, при цьому бути готовими нести солідарну відповідальність із тими, хто керує цими процесами.
У будь-якому випадку час перекладання провини на нероб і неефективних чиновників, що в першу чергу спрямоване на виправдання власних пасивності і байдужості, повинен закінчитися якомога швидше – і тоді кожен із нас зможе внести свою частку, виходячи з власних знань і можливостей. При цьому буде готовий понести відповідальність за допущені помилки. Тільки тоді Україна стане країною не винних чиновників, а країною небайдужого громадянського суспільства.

Ярослав ДОМБРОВСЬКИЙ, приватний підприємець

Травень17/ 2018

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України