• Сьогодні: П’ятниця, 12 Серпня, 2022
Інфо ПС

НА ЛЬВІВЩИНІ ЗБІЛЬШИЛАСЬ КІЛЬКІСТЬ КРИМІНАЛЬНИХ ПРАВОПОРУШЕНЬ

«Криміногенна ситуація у нашому регіоні у мене викликає суттєве занепокоєння. У 2016 році ми маємо невтішні тенденції», – наголосив прокурор Львівської області Юрій Квятківський під час свого виступу на координаційній нараді керівників правоохоронних органів області, яка сьогодні 24 лютого, відбулась у прокуратурі області.

  Участь у вказаній нараді взяли голова Львівської обласної  державної адміністрації Олег Синютка, а також керівники          правоохоронних органів та прокурори.

Як зазначив, Юрій Квятківський на Львівщині відбувся ріст на 11% кількості вчинених кримінальних правопорушень, яка є вдвічі більшою ніж по державі. Негативна тенденція спостерігається і при реєстрації тяжких та середньої тяжкості злочинів. Відбувся значний ріст окремих видів злочинів, а саме: проти життя та здоров’я, умисних тяжких тілесних ушкоджень у т.ч. що спричинили смерть, крадіжок насамперед квартирних, грабежів, розбоїв, незаконних заволодінь транспортними засобами та інших.

Причинами збільшення зазначених правопорушень, за словами прокурора області є відсутність проведення системного аналізу органами Національної поліції причин та умов, що сприяють їх вчиненню та належна профілактична робота.

Останнє призвело до збільшення кількості вчинених злочинів раніше судимими та групою осіб. Крім зазначених недоліків, які характеризують неефективну діяльність органів поліції є не завершена реформа органів поліції.

Обгрунтовано прокурор області піддав критиці роботу поліції щодо розшуку безвісно відсутніх осіб, виявлення злочинів, пов’язаних з незаконним обігом наркотичних засобів.

Потребує активізації діяльність слідчих поліції, оскільки до суду ними скеровано на 7,4% менше обвинувальних актів у порівнянні з минулим роком, а ті, що скеровані стосуються злочинів невеликої тяжкості, що не становлять особливої складності в їх розслідуванні. Також викликають занепокоєння результати правоохоронців щодо виявлення злочинів про контрабанду наркотичних засобів, зброї, культурних цінностей, а також у сферах земельних та бюджетних правовідносин. Певна робота проведена у сфері боротьби з організованою злочинністю. Так, до судів скеровано 8 обвинувальних актів у кримінальних провадженнях щодо 27 членів ОЗГ. Однак відсутні результати по викриттю фактів хабарництва з ознаками організованих груп та злочинних організацій в органах влади і управління, контролюючих органах, медичних та навчальних закладах.

Негативної оцінки за словами Юрія Квятківського заслуговує робота оперативних підрозділів ГУ ДФС у Львівській області по виявленню та документуванню злочинів у сфері оподаткування. У минулому році податковою міліцією не виявлено жодного злочину у вказаній сфері, вчиненого у складі організованих злочинних груп, а також про легалізацію (відмивання) незаконно отриманих доходів та майна. Жодного «конвертаційного центру» оперативними підрозділами податкової міліції у 2016 році також не виявлено.

Водночас звернуто увагу керівників виправних установ області на додержанні вимог чинного законодавства, спрямованого на забезпечення в’язнів належними умовами перебування в місцях несвободи.

Завершуючи нараду прокурор Львівської області звернувся до присутніх керівників правоохоронних органів та прокурорів з вимогою вжити усіх заходів до негайної активізації роботи у протидії злочинності та її профілактиці. «Громадськості не цікаво чути про причини такої вашої роботи, вони справедливо вимагають від нас позитивних результатів та змін вже сьогодні»,- наголосив Юрій Квятківський.

 Повідомляє “Стрий. нет

Лютий26/ 2017

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України