• Сьогодні: Субота, 18 Вересня, 2021
Інфо ПС

На Львівщині відзначили 74-у річницю битви Дивізії “Галичина” з радянськими окупантами під Бродами

У неділю, 22 липня, на військовому меморіальному цвинтарі біля села Червоне Золочівського району відбулося відзначення 74-ї річниці битви під Бродами Дивізії “Галичина” з радянськими окупантами, під час якого відбулося урочисте перепоховання воїнів-дивізійників, які полягли у битві під Бродами у липні 1944 року. У меморіальному комплексі дивізії перепоховали останки чотирьох бійців, які знайшли поблизу села Червоне. На церемонії присутні ті, хто брав участь у боях. Михайло Клюба пішов воювати у вісімнадцять. Вибір стояв між УПА та дивізією “Галичина”.

“Те, для чого ми йшли, – не за німців воювати, не за росіян. Ми за Україну йшли”, – каже учасник тих давніх подій.

Бій під Бродами був найтяжчий, згадує 92-річний Зенон Врублевський. Каже: дивом вижив, однак на два роки потрапив у полон. Згодом утік й за тиждень ледь не пішки здолав шлях від Уралу до Львівщини. Криваві дні чоловік пам’ятає в деталях. “Радянська армія йшла на Львів. Ми отримали наказ затримати їх. Танків не було, тому ми, рахуйте, весь час, що воювали, то зі стрілецькою зброєю. Хлопці кидали під танки гранати і фаустпатрони”, – розповідає боєць дивізії “Галичина” Зенон Врублевський. У нерівному бою загинули декілька тисяч дивізійників. “Всі розуміли, що є два тоталітаризми: німецький – нацистський і радянський – комуністичний. І одні, й інші є ворогами України. І головне завдання було – не допустити тут “червоної чуми”, але знову отримати зброю і потім воювати за незалежність України”, – каже керівник меморіально-пошукового центру “Доля” Святослав Шеремета.

Як пише Вголос, заступник голови Галицького братства вояків дивізії «Галичина» Ігор Іваньков наголосив, що у квітні виповнилась 75 річниця з часу створення «Галичини». І з нагоди цієї дати їхня організація випустила відзнаку «Лицарський хрест дивізії “Галичина”. Нею він нагородив жителя села Підгірці Євгена Кавича – 92-річного героя, який служив у «Галичині».

“Є ще 32 живих воїни дивізії «Галичина». Поступово ми вручаємо цей орден всім дивізійникам. У Підгірцях проживає ветеран «Галичини» Євген Кавич. І я маю приємну місію вручити йому нашу відзнаку”, – сказав Ігор Іваньков.

Довідка:

Наприкінці липня 1944 року підрозділ потрапив у найкривавіший зі своїх боїв. За різними підрахунками, тоді загинули майже чотири тисячі дивізійників.

У липні 1944-го року, під Бродами Львівської області відбувалися запеклі бої. Радянська армія йшла у наступ з метою відновити контроль над Західною Україною. Їй протистояли підрозділи Вермахту, серед них і дивізія “Галичина”. Це військове формування з українських добровольців, які воювали на боці нацистської Німеччини. Під час протистояння бійці Галичини потрапили у так званий “котел”.

Історики не полишають пошуку останків та ідентифікації жертв Бродівської битви.

Липень23/ 2018

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України