• Сьогодні: Субота, 13 Серпня, 2022
Інфо ПС

МИ ПЕРЕМОЖЕМО ТОДІ, КОЛИ ВЛАДА ДІЯТИМЕ ТАК, ЯК ВВАЖАЄ ЗА НЕОБХІДНЕ НАРОД

Українська влада ще й досі не готова правдиво назвати події, що відбуваються на сході країни. Іншими словами, влада не готова взяти на себе відповідальність і назвати справжні причини усього, що робиться.

Аналізуючи події, роблю висновок, що влада не переконана в тому, що, назвавши все своїми іменами, не почнеться широкомасштабна війна з Росією. Саме тому навколо даної теми відбуваються всілякі інсинуації та недомовки. Все це, безсперечно, грає на руку російській владі, що є агресором і веде реальну війну проти України. Хіба що в тій війні не задіяна авіація. Судячи з усього, чудово розуміючи інтереси Росії, деякі представники бізнесу і хлопці зі сходу України докладають максимум зусиль для того, щоб не називати речі своїми іменами, а конкретно — війну війною.

Якщо ж у нас немає війни, то у нас залишаються абсолютно інші взаємостосунки з Росією. Наприклад, у нас зберігаються дипломатичні стосунки.

Є конституційне зобов’язання Верховної Ради прийняти закон відповідно до ситуації, що склалася. Це — Закон «Про основи зовнішньої та внутрішньої політики». Чому народні депутати не виконують прописані в Конституції повноваженнявеличезне питання.

Народ якщо і може тут якось вплинути, то або через референдум, або через революцію. Іншого шляху для народу я не бачу. Не знаю, чи є сьогодні в Україні така можливість. Це, по-перше. А по-друге, відкритим лишається питання, чи принесло б це зараз користь нашій країні, враховуючи ситуацию, в якій ми опинилися?

Якщо говорити про референдум, я б таку ідею підтримав. Оголосити плебісцит і поставити питання про те, як люди бачать на даний момент стосунки з Росією, як оцінюють дії України в умовах агресії і які існують ефективні методи із захисту суверенітету, незалежності і територіальної цілісності. А от до революції я не закликав би, оскільки вона пожирає не лише ворогів, а й власних дітей. Для України це було б надзвичайно небезпечно.

    Особисто я на все, що відбувається, дивлюся з колосальною тривогою, тому що з досвіду знаю: ситуацію можуть використати зовсім не в наших інтересах. Нам необхідно використати всі наявні рятувальні круги, в тому числі перетворення, що іменуються реформами.

    Я спілкуюся з людьми, які знаходяться зараз на сході України. Вони мені говорять, що якщо влада не буде мислити системно і свідомо, то існує загроза того, що, на жаль, народ може прийти на Майдан вже не з голими руками. Цього мені дуже і дуже не хотілося б.

Бути чи не бути третьому Майдану — залежить від дій нинішньої влади. Справедливість і відповідальність — це ключові питання до влади. А Конституція? Вона може бути конституцією букви, а може бути конституцією духу.

Конституція духуце воля народу і справедливість, і ми переможемо тоді, коли влада діятиме так, як вважає за необхідне народ. Підкреслю — народ, а не влада чи політичні партії, котрі, не дивлячись на існуючі виклики і загрози, не можуть об’єднатися заради України.

Не можна більше жвртувати з народом! Необхідно припинити демагогію і говорити конкретно: сьогодні ми зробили те, завтра зробимо інше, післязавтра – третє і так далі. За такого підходу виникає гарантія, що вибуху, про який ми говорили, може не статися. А коли цього не буде… Що тут сказати? У народу до влади зараз не просто несприйняття, а ненависть.

Головне питання, коли переповниться чаша терпіння — це рівень життя народу. Якщо народ бачитиме, що влада справедлива, він терпітиме далі. В іншому випадку, народ бунтуватиме.

    Необхідно припинити захоплюватися неіснуючими успіхами і чітко визначити, що, хто і як на своїй посаді робить корисного для України. Якщо влада не прийде до усвідомлення цього, народ може висунути будь-які умови. В тому числі, проведення дострокових виборів. Сьогодні, не дивлячись на те, що народ незадоволений діями влади на всіх рівнях, час ще не втрачено. Загалом же, у вкрай складних воєнно-політичних умовах, дострокові вибори зараз небезпечні.

    До речі, в Німеччині, скажімо, президента вибирають у парламенті. В низці інших країн теж. За такої формули владу зосереджено в руках партії, що перемогла на виборах, і уряду, котрий вона сформувала. Тобто присутня чітка персоніфікована влада, а не колективна безвідповідальність.

Леонід КРАВЧУК, перший президент України

Квітень20/ 2017

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України