• Сьогодні: П’ятниця, 6 Серпня, 2021
Інфо ПС

МИ – ЛИШЕ ТИМЧАСОВА ЛАНКА ТРИВАЛОГО БУДУВАННЯ Й ІСНУВАННЯ УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІЇ

Хе-хе …Питають люди: а де у нас військові підрозділи біологічного захисту? Відповідаю: рівно там же, де й хімвійська… Взагалі-то чим більше оглядаюся на те, що сталося після розвалу СССР, тим більше утверджуюся ось в такій думці.


Після закінчення Холодної війни (теж не оголошеної і теж гібридної) у нас ніби хто відібрав чи відключив базовий інстинкт – інстинкт самозбереження. Ну, добре – всі повірили Будапешту і дійшли думки, що не існує і ніколи більше не буде війни зразка 1941-1945 з нашими сусідами. Розпродавали наліво-направо системи ПВО, танки, БТР-ри; різали стратегічні бомбардувальники, засипали пускові ракетні шахти

Але ж уже був “синдром імунодефіциту”, уже були десятки тисяч померлих. Бактерії, віруси, грибок – вся ця не завжди миролюбна і погано досліджена біота не дуже вірить політичним деклараціям і не підвладна телевізійним заклинанням Кашпіровського чи Комаровського.
Фундаментальною ознакою держави, у якої закладено фундамент на майбутнє, є інститути, які не підвладні політичним циклам: Національний банк, Верховний суд… і Санітарно-епідеміологічна (чи по-іншому карантинна) служба. Планування в останній має бути не на рік-п’ять, а на 20-30 років наперед. І керівництво має призначатися якщо не пожиттєво, то на 10 років мінімально.
У нас надзвичайно багато у всьому політики. І катастрофічно мало розуміння, чим, власне, має займатися держава. А вона – держава – це більше, ніж політики всі, разом узяті, більше аніж економіка, більше, аніж всі ми, що живемо тут зараз. Це дім, у якому жити нашим внукам і правнукам. Іншого нам на цій землі, що розігрівається з кожним днем все більше, ніхто не дасть. Ми – лише тимчасова ланка тривалого будування й існування української нації. Це не лише психологічна установка. Але це й ідеологія, без якої все завжди буде Будапештським меморандумом.

 

Viktor Leshyk

Лютий29/ 2020

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України