• Сьогодні: Вівторок, 5 Липня, 2022
Інфо ПС

МОСКОВСЬКА ІСТОРІЯ ВЕЛИКОЇ ВІТЧИЗНЯНОЇ ВІЙНИ – СУЦІЛЬНИЙ МІФ КРЕМЛЯ ПРО ДРУГУ СВІТОВУ ВІЙНУ

    Війна путінської Росії проти України відкрила перед суспільством і, насамперед, перед різного роду фахівцями досить багато білих плям в організації протидії агресору.

Ми вперше стикнулися з новою війною, де розвиток подій в інформаційному просторі грає таку ж важливу роль, як і на полі бою. В умовах сьогодення діє таке правило: якщо я своєчасно не отримаю інформацію від своєї сторони, то я її обов’язково знайду у ворога. Але яку?

Суспільство тільки вчиться фільтрувати інформацію, відрізняти фейки від правди, розвінчувати міфи. Але разом з ним і вдосконалюються ті, хто їх створює. Тож, мабуть, чи не найпершим завданням усіх свідомих громадян України є допомога решті населення у формуванні справжньої реальності держави. А вислів «хто не знає минулого – той не має майбутнього» має стати девізом кожного українця.

Американські науковці Рой Баумайстер і Стівен Гастінгс свого часу написали цілу розвідку про те, якими засобами відбувається переінакшення колективної пам’яті про минуле. Вони згадують багато різних прийомів, котрі допомагають змінити історію та повірити в неї. Серед прийомів, що використовує Росія проти України, найчастіше зустрічаються такі як оминання (замовчування та уникання згадок неприємних фактів історії), фальшування (підробка доказів) та звинувачення ворогів (мета – приписування ворогові власного безчестя).

    Вже зараз на Донбасі терористи вчать школярів переписаної історії України. У підручниках, котрі привезли з Росії, немає згадок про терор СССР в часи правління Сталіна, не розповідається про штучно організований Крємльом Голодомор 1932-33 років, так само як про надзвичайну жорстокість на східному фронті в Другій світовій війні.

Друга світова війна взагалі спотворена цілими сторінками та розділами історії. Так як міфи про війну колишню сьогодні є потужною зброєю російського агресора, ми починаємо їх «розміновувати».

У книзі «Війна і міф. Невідома Друга світова» під номером 10 розвінчується міф, що в 1941-му Совєтскій Союз не готувався до війни, а напад гітлерівців був віроломний. Ось незаперечні факти:

  1. У 1941 році СССР – найбільш мілітаризована держава в світі. До того часу збройні сили СССР стрімко збільшили завдяки введенню з 1 вересня 1939 року загального військового обов’язку. Витрати на армію зросли на початок війни до 43% видаткової частини бюджету, особовий склад збільшився більш ніж у 2,5 рази – з 1 мільйона 943 тисяч у 39-му до 5 мільйонів 700 тисяч у червні 41-го.
  2. Наказ про створення фронтів (Північного, Північно-Західного, Західного, Південно-Західного та Південного), що були сформовані у перші дні війни, а деякі навіть 20 червня. Рішення про створення фронту не приймається за кілька годин, ба, навіть днів. Це – кропіткий процес планування, що триває тижні, якщо не місяці. Тому факт створення фронтів у 20-х числах червня вказує на те, що плани з нападу на Німеччину розроблялися і опрацьовувалися заздалегідь.
  3. Жоден із відомих на сьогодні документів 1940-41 років, що містять совєтські плани можливої війни з Німеччиною, не передбачають планів стратегічної оборони – лише наступальної війни. Натомість відомі документи із планами нападу СССР на Третій Рейх:

доповідна записка наркома оборони СССР і начальника Генштабу РККА до ЦК ВКП(б) і В. Молотову «Про основи стратегічного розгортання ВС СССР на заході і сході» від 16.08.1940;

аналогічна записка від 18.09.1940;

доповідна наркома оборони СССР і начальника ГШ РККА для ЦК ВКП(б), Сталіна, Молотова «Про стратегічне розгортання ВС СССР на 1941 рік» від 5.10.1940;

записка начальника штабу Київського особливого військового округу про план розгортання на 1941 р. від грудня 1940 року згідно з рішенням Ради Південно-Західного фронту (термін «фронт» вжито за півроку до війни);

директива наркома оборони СССР і начальника ГШ РККА командуючому військами Західного особливого військового округу про розробку плану оперативного розгортання військ від квітня 1941 року;

«Міркування про план стратегічного розгортання ВС СССР у разі війни з Німеччиною та її союзниками» від 15.05.1941, підготовлені Жуковим, Тимошенком і Василевським. У ньому, зокрема, йшлося: «Головний удар силами Південно-західного фронту нанести у напрямку Краків-Катовіце, відрізаючи Німеччину від її південних союзників».

Ці факти не згадуються в жодних російських підручниках з історії. І не дивно, адже пропагандистська машина Кремля працює зовсім у протилежному напрямку. Історичні вигадки разом із застосуванням грубої сили лише допомагають виправдовувати загарбницькі цілі і дії Путіна.

 

Олексій НІКОЛЬСЬКИЙ

Травень06/ 2017

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України