• Сьогодні: Субота, 13 Серпня, 2022
Інфо ПС

«МОЛИТВА НА РІЗДВО» І СЛОВО ДО ПРЕЗИДЕНТА ЗЕНИКА З МАЙДАНУ

 

  Соціально-мистецький проект «Пісні війни» https://www.facebook.com/pisni.vijny/ презентував, а Петро Порошенко і Володимир Гройсман розчулилися і поширили в соцмережі, шосту пісню  «Молитва на Різдво». Її виконали: воїн і бард Зиновій Медюх, львівська співачка Оксана Муха та акапельний секстет «Піккардійська Терція». Автором слів та музики є стриянин Зиновій Медюх, відомий як Зеник із Майдану.

«Коли писав пісню, думав про всіх тих хлопців, які залишаються захищати нашу землю і при мінус 10-20 градусів, у той час, коли на мирній території усі родинами збираються за святковими столами. Їм, в першу чергу, ця пісня і присвячується», − розповів резервіст Нацгвардії з батальйону імені Кульчицького Зиновій Медюх.

Пісня розповідає про дівчинку Оленку, яка чекає свого тата з війни. Вона просить у Миколая та у всіх святих, щоби батько повернувся живим. І більш нічого їй не треба дарувати. Сила дитячої молитви оберігає та захищає воїна, і тато повертається з так званої АТО…

Проект «Пісні Війни» триває. Цього року має вийти альбом, що об’єднає півтора десятка пісень, створених українськими захисниками та записаних у спільному виконанні бійців із відомими артистами.

Як на мене, то за останні роки кращої різдвяної пісні, а точніше – кліпу чи відеоролика, я не чув і не бачив. Попри рекомендації вищого керівництва держави, «Молитва…» Зеника Медюха вдалася і одразу полюбилася українцям.

А те, що похвала президента і прем’єра не викликала у автора «вірнопідданської» реакції у відповідь, багато про що говорить. Як і цей відкритий лист Петру Порошенку майданівця Зенека у фейсбуці.    «Пане Петре, якось під сценою ми говорили з вами, без охорон, без супроводів, говорили про нашу країну… Я хочу, щоб Вас боліло, боліло за мого друга з дитинства Андрія, який лишився назавжди в Маріїнському парку, і таких 99, як він… За товариша по барикаді і по другій роті першого бату Кульчицького – за Ігора, і вже певне 999 таких, як він… І за ту Оленку, доню з пісні, доню не лише того солдата, нашу – українську доню, Вашу теж доню, бо ми вчимо наших дітей, вчимо трьом речам найважнішим, – Прапор, Гімн і Президент України. Якщо то є – є Держава.

    До прапора, до гімну – що маю казати, говорити можу до живого, до президента, аби чув, аби боліло… Як болить – чоловік живий, жиє… Жиє і молиться, молиться і вірить. Хочу, аби Ви вірили, вірили, що ми нація, нарід якої вартує на Перемогу, вартує жити, жити нормально

  Той нарід за свою пенсію ліпить вареники на фронтове Різдво, на службі Божій мить подумає – за що заплатити – за хату, чи за свічку-офіру, вибирає свічку. Той нарід молиться і вірить… Той, наш, Ваш нарід чує ту біль

    Мабуть, я не збрешу, увага Президента небуденна така справа, я дякую, дякую за 31 грудня ще 2016 року… То по-президентськи, по-чоловічомувізит на нуль… Мабуть, таке десь відкладається у кожної людинитака увага. Хоча я все більше згадую ту просту п’ятихвилинну розмову на тому ж Різдвяному Майдані 2014 року з доступним, простим паном Петром, якому хотілося вірити і довіряти.

    Не знаю, за чим більше шкода – за Майданом, зимовим, бідовим, у мокрих зимних черевиках (то мій шостий майдан, і я не люблю Майдани, але) чи за тим простим співрозмовником на площі – Петром Порошенком… Сиджу і думаю що то? Знову треба Майдан і зиму, повернути той момент – мент довіри і нашої віри?

   У Ваших руках і силах то все. Вам дали то люди і Бог На свята всі люди чи президент, чи двірник, чи багатий чи бідний,всі щось просять Бога… Певне, щоб рідна дитина, онуки, рідна хата, країна – аби були під опікою зверху, живі і здорові… Командир просить Бога за своє військо, Вам попало військо не на навчаннях, ви попали на війну – виграйте ту війну… І все!

    …А тоді вже – Веселих свят…

  Слава Україні!!!»

 

Василь Алєксєєв

Січень09/ 2017

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України