• Сьогодні: Субота, 13 Серпня, 2022
Інфо ПС

Міжнародний конкурс скрипалів Олега Криси

        На сцені Львівської обласної філармонії відкрився ІІ Міжнародний конкурс скрипалів Олега Криси.  

Очільник області Олег Синютка побажав конкурсантам успіху та перемоги. Також він привітав маестро Олега Крису та вручив йому подарунок – символічний Герб України.

Для участі у конкурсі цьогоріч до Львова приїхали понад 30 молодих віртуозів з різних країн, зокрема – з Польщі, Іспанії, Японії, Китаю, США, Південної Кореї та Франції.

Журі конкурсу очолює видатний маестро, уродженець Львівщини Олег Криса, який зараз обіймає посаду професора в престижній Істменській школі музики у Рочестері (США). Також до складу журі запросили відомих музикантів та педагогів – Кшиштофа Яковича (Польща), Сачіка Мізуно (Японія), Володимира Заранського (Україна), Юрія Мазуркевича (Канада-США), Пяйвюта Меллера (Фінляндія), Едварда Зєнковскі (Австрія).

Конкурс триватиме в концертному залі ім. С. Людкевича Львівської обласної філармонії впродовж тижня: І тур – 22-24 жовтня, ІІ тур – 25-26 жовтня, ІІІ тур – 28-29 жовтня. Завершиться він гала-концертом, де оголосять результати та нагородять переможців. Журі визначить володарів трьох премій – по 20, 10 і 8 тисяч євро відповідно, а також три спеціальні відзнаки у розмірі тисячі євро.

Гала-концерт відбудеться у неділю, 30 жовтня, о 17 годині.

Вхід на концерти у конкурсні дні – вільний.

ДОВІДКА. Вперше міжнародний конкурс скрипалів відбувся у Львові в 2013 році.

Олег Криса є першим українським скрипалем, який став лауреатом 1­-ї премії найпрестижнішого у світі міжнародного конкурсу ім. Ніколо Паганіні в Генуї. Як соліст Олег Криса виступає в багатьох країнах світу з провідними оркестрами та диригентами; на таких музичних фестивалях як “Празька весна”, “Варшавська осінь”, Віденське музичне свято, щорічний музичний фестиваль у Шлезвіг Гольштейн (Німеччина), фестиваль Міжнародної академії ім. Баха (Штудтгарт), Орегонський фестиваль Й. Баха в Юджині та ін. Олег Криса вперше виконав присвячені йому твори таких відомих композиторів, як Альфред Шнітке, Валентин Сильвестров, Мирослав Скорик, Вірко Балей, В’ячеслав Артемов.

Жовтень22/ 2016

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України