• Сьогодні: Середа, 6 Липня, 2022
Інфо ПС

“Липові дипломи” – нелегітимні політики: 10-ка «проффесорів» України

Від 5 до 15% нардепів мають фальшиві дипломи. Скандали з їх підробкою торкнулися навіть високо посадовців держави. Є один нюанс: аби бути депутатом Верховної Ради, документ про вищу освіту мати не обов’язково. А от шоб бути чиновником (держслужбовцем), його наявність є необхідною умовою. Тому найчастіше з підробленим дипломом «паляться» саме місцеві і вище посадовці. Виходить, раз документ – фальшивий, значить, несправжній і чиновник. Телепрограма «Шустрова live» зробила своєрідний рейтинг українських «верхньоосвітян».

10 місце – Роман Зварич

53b3c48bdbb12_200_130zvarych-1

Один із найближчих соратників Віктора Ющенка. Навесні 2005 року стало відомо, що тодішній міністр юстиції, який до призначення і отримання громадянства, був підданим США, ніколи не значився професором Колумбійського університету. Зварич не мав не те що докторського ступеня, навіть диплому магістра Колумбійського університету, як вказувалося в його біографії. Скандал із його фальшивим дипломом був першим ударом по іміджу «помаранчевої» команди Ющенка. Після цього міністр юстиції був змушений визнати брехню, як і те, що взагалі не має юридичної освіти.

9 місце – Андрій Кислинськийkislinskiy1

2009 року Ющенко звільнив його з посади заступника голови СБУ за використання підробленого диплому Київського національноо університету імені Т.Г.Шевченка. Тоді він відповідав за «розкриття історичної правди» про Голодомор в Україні і заявляв усім, що є випускником КНУ, а його спеціальність – історія. Перевірка Міносвіти засвідчила, що в цьому ВНЗ він не навчався і такого студента там взагалі не було. А диплом, пред’явлений ним, не відповідає зоазку диплома 2000-го року.

8 місце – Оксана Калетникkaletnik-oksana3-1

У 2010 році, коли навколо її диплому розгорілася неприємна історія, вона була народною депутаткою від фракції КПУ. Нинішній міністр інформаційної політики Юрій Стець тоді заявив, що нАціональний університет імені Тараса Шевченка ніколи не надавав диплом, який Калетник надала у Верховну Раду.

7 місце – Владислав Каськівkaskiv

Екс-голова Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України, а нині «панамський» корупціонер, розмістив на сайті відомства диплом спеціаліста Національного педагогічного університету імені Драгоманова, отриманий у 2006 році за спеціальністю «вчитель історії», а також диплом магістра Національної академії державного управління при президентові України. Як виявилося, у 2005 році університет Драгоманова таки зарахував Каськіва студентом. Однак, через три місяці після вступу, без отримання ступеня «бакалавра», наказом ректора Каськів перевівся вже на «спеціаліста». А ше через два місяці був відрахований зі складу студентів у зв’язку з отриманням диплому «спеціаліста» і закінченням вищого навчального закладу. Каськів так і не зміг пояснити, як він отримав диплом за 5 місяців.

6 місце – Наталія Королевськаkorolevska

Три роки тому в розпорядженні міліції опинилися матеріали, які свідчать, що в ту пору міністр соціальної політики користувалася «липовими» документами. Головне слідче управління МВС перевіряло два факти: підробку академічної довідки і диплома про освіту. Довідка свідчила про те, що Королевська нібито вчилася в Міжнародному інституті управління, бізнесу і права. Завдяки цьому документу вона була переведена на 2-й курс університету імені Володимира Даля. Але, як встановило слідство, ліцензії на освітню діяльність у цього інституту не було. Це підтвердило Міносвіти і науки України. Незважаючи на факти, управління МВС згодом закрило це кримінальне провадження ніби у зв’язку “з відсутністю складу злочину». Саму Королевську так і не допитали у цій справі, як і керівників неіснуючого університету.

5 місце – Микола Рудьковськийrudkovskiy

У березні 2007 року фігурантом дипломного скандалу став екс-міністр транспорту і зв’язку Микола Рудьковський. Він сфальсифікував диплом Чернігівського педагогічного університету. Будучи зарахованим до вузу в 1985 році, він нібито кілька разів брав академвідпустку, відновлювався, потім відраховувався. У 91-му виїхав до Москви, а потім до Австрії, але в 96-му все ж нібито отримав диплом. Факт підробки було викрито у ьоавні 2002-го. В особистій картці нардеп вказав іншу дату закінчення Чернігівського педінституту – 1994 рік. У 97-му, коли Рудьковський став керувати «Укргазпромом», він подав фотокопію ще одного диплома – Російської економічної академії імені Плєханова. Однак, в офіційному листі ректора академії йдеться про те, що Рудьковський їхній диплом ніколи не отримував, а сам документ із такими реквізитами не видавався.

4 місце – Георгій Тука

tykaБалотуючись у 2014 році до парламенту, нинішній міністр у справах переселенців і екс-голова Луганської обласної військово-цивільної адміністрації вказав, що «з1982 по 1986 роки навчався в Київському політехнічному інституті. З якихось причин Тука так і не довчився, бо набір КПІ 1982-го випустився через 5 років, у 1987-му. Проте, виявилося, що він зовсім не навчався в КПІ, а закінчив у 1991 році Севастопольський приладобудівний інститут.

3 місце – Борислав Береза

berezaГПУ порушила кримінальну справу проти народного обранця. Він приніс до апарату Верховної Ради копію «липового» диплому про закінчення Київського національного економічного університету з відзнакою. Проте, на запит ГПУ ректор Анатолій Павленко спростував видачу диплома КНЕУ народному депутату Бориславу Березі.

2 місце – Борис Ложкін

lozkinКерівник адміністрації президента з’явився в Україні 10 червня – через три дні після того, як Порошенко прийняв присягу. З біографії Ложкіна можна дізнатися, що у 1992 році він закінчив Міжнародний інститут гуманізації та розвитку в США за фахом «менеджер вищої ланки управління». Але ж такого інституту в США немає, а диплом Бориса Ложкіна виданий приватним навчальним закладом із Сум, до того ж – без ліцензійним.

1 місце – Андрій Слюсарчук

piМова йде про «липового» професора, більш відомого як Доктор Пі. Не маючи спеціальної освіти, він за книжками вивчив схему роботи з трепаном та іншими хірургічними інструментами, а потім вже на практиці відточив цю процедуру на живих людях. Міліція не знайшла жодної людини, яка б вижила після операції Сюсарчука. На засіданні суду він показав дублікат диплому про вищу медичну освіту Московського університету. Прокурор запевнив, що документ – фальшивий, а вирок – усього 8 років! – законний.

Жовтень07/ 2016

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України