• Сьогодні: Субота, 13 Серпня, 2022
Інфо ПС

Керівництво “Стрийводоканалу” не дотягло до «Львівводоканалу»: 5 мільйнів шкоди для держави проти 242 млн

Львівське міське комунальне підприємство “Львівводоканал” і КП “Стрийводоканал” роками не платили за використання водних ресурсів і скидали неочищені каналізаційні стоки в річки, повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури України. Про це свідчать результати перевірок, проведених Держекоінспекцією.

Зокрема встановлено, що посадові особи “Львівводоканалу” протягом 4 останніх років без дозволу на спеціальне водокористування, а також із перевищенням гранично допустимих концентрацій шкідливих речовин, здійснили викид із очисних споруд Львова більше 65 млн кубометрів каналізаційних стоків у р. Полтва, що є притокою транскордонної річки Західний Буг.

Такими діями створено небезпеку для здоров’я людей і навколишнього середовища, в тому числі на території сосідньої Польщі, та нанесено матеріальнпї шкоди державі загалом на 6 млн грн.

Крім того, “Львівводоканал” незаконно здійснив забір 76 млн кубометрів прісних підземних вод із 14-ти водозаборів. Сума збитків від таких дій становить 236 млн грн.

stryjvodokanal КП “Стрийводоканал” скинуло майже 8 млн кубометрів забруднених стоків у р. Стрий – притоку Дністра, завдавши цим збитків майже на 3,4 млн грн. Кріме того, Стрийське КП без відповідних дозволів здійснювало забір прісних підземних вод – більше 1,6 млн кубометрів, завдавши збитків державі на 1,6 млн грн.

За цими фактами прокуратурою Львівської області порушено кримінальне провадження за ознаками кримінальних злочинів, передбачених ч. 4 ст. 240 (порушение правил охорони або використання надр, що призвело до тяжких наслідків) та ч. 2 ст. 242 (порушення правил охорони вод із такими ж наслідками) Кримінального кодексу України.

Прокуратурою області також вирішується питання про вжиття заходів для відшкодування цими комунальними підприємствами нанесених державі збитків.

Львівводоканал заперечує

           У «Львівводоканалі» вважають звинувачення у завданні збитків державі та створення небезпеки довкіллю безпідставними. Згадані звинувачення грунтуються на матеріалах, наданих Державною екологічною інспекцією у Львівській області, яка здійснювала перевірку підприємства у грудні 2015 року. На думку інспекції, порушення природоохоронного законодавства полягало у відсутності дозволу на спецводокористування, який підприємство «Львівводоканал» отримувало від Управління екології та природних ресурсів ЛОДА, та спеціального дозволу на користування надрами, який надає Державна служба геології та надр України.

Як зазначили у юридичному відділі «Львівводоканалу» факти і висновки, наведені у прес-релізі прокуратури є непідтвердженими і передчасними. Зокрема «Львівводоканал» здійснював діяльність з непродовженим дозволом на спецводокористування лише упродовж періоду  з 24 грудня 2012 по 16 травня 2013 року, а не упродовж 4 років. І саме за цей період «Львівводоканалу» нарахований штраф за діяльність із непродовженим дозволом.

    «Львівводоканал» не може припинити подачу води до міста Львова та Львівської області лише через те, що наші дозвільні документи пилючаться у чиїхось кабінетах. Уже впродовж багатьох років ми маємо постійні проблеми та зволікання з отриманням дозвільних документів. Відповідно до чинного законодавства ми вчасно подаємо пакети документів на затвердження, однак не отримуємо відповіді стосовно результатів розгляду. Ми навіть були змушені звернутися до суду на бездіяльність держустанов щодо невидачі дозвільних документів. І суд визнав нашу правоту. Однак нам нарахували багатомільйонні штрафи власне за відсутність зазначених дозволів. У той же час підприємство щорічно вчасно платить понад 27 млн.грн. екологічних податків за всі обсяги видобутої води та скинутих стічних вод. Відтак ми маємо чіткі аргументи та докази відсутності вини підприємства у завданні шкоди державі та будемо відстоювати свою позицію в суді» – зазначили у «Львівводоканалі», про що йдеться на його сайті.

Вересень16/ 2016

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України