• Сьогодні: Вівторок, 9 Серпня, 2022
Інфо ПС

ГІТАРА ЗЕНЕКА З МАЙДАНУ – ТЕЖ ЗБРОЯ: «ПІСНІ ВІЙНИ» ВЛУЧАЮТЬ У ЦІЛЬ

    Майже півтора року у Львові працювали над соціально-мистецьким проектом «Пісні війни». І ось записано останню, 14-ту, фронтову пісню у рамках проекту, який об’єднав учасників АТО і українських співаків. 14 жовтня, у День захисника, диск «Пісні війни» побачить світ.

    А почалося все з пісні «Молитва на Різдво», яку у 2015 році, повертаючись із передової, написав бард, учасник АТО стриянин Зиновій Медюх, відомий із Революції гідності як «Зеник з Майдану». Ця пісня і надихнула львів’янку Галину Гузьо розпочати мистецький проект і записати фронтові пісні, написані вояками, але заспівані в дуеті з українськими виконавцями. Ідея одразу знайшла підтримку серед друзів звукорежисерів, музикантів. «Молитва на Різдво» стала народною колядкою і її співали вже цьогоріч у вертепах. А в проекті Зиновій Медюх заспівав її разом з вокальною формацією «Піккардійська терція» і співачкою Оксаною Мухою. Ще одна пісня Зиновія Медюха «Дівчина з Майдану» стала завершальною крапкою проекту.

«Це пісня-подяка. Це вона під Дебальцевим почала писатись у 2014 році, куплет за куплетом, коли проїжджав АТО, коли бачив, як із наших кедів і кросівок виростає армія, наскільки люди цим перейнялися, що перейшло в душі. Якщо душа відгукується, то народжуються такі пісні, вони народжуються в дорозі, там, де бачиш події. Це пісня-подяки всім, хто став на захист української землі, хто на передовій, а хтось, як пенсіонерка, ніс 10 гривень на армію, чи дівчинка, яка плела стрічку. Коли дівчина зрозуміла, що її воїн – захисник не лише Донбасу, а її хати, землі. Це зміст нашого життя, те, що ми пережили у такий спосіб і показали, що можемо, готові пережити», – говорить автор.

У 2014 році бійці батальйону Кульчицького, в резерві якого на обліку Зиновій Медюх як солдат (бо за віком не взяли на передову), після виступу барда на блокпостах, попросили подякувати українцям за підтримку. Ось так, як подяка, і народилася пісня «Дівчина з Майдану».

«Замість автомата взяв гітару, а це не менш потужна зброя, і вона сильно б’є», – резюмує Зеник з Майдану – Зиновій Медюх зі Стрия.

     Свої історії розповіли вояки Сергій Тітаренко, Богдан Ковальчин, Олександр Рожко, Тарас Гривул, Максим Перев’язко, Андрій Шевчук, Петро Комендат, Станіслав Паплінський, Ірина Красота, Ігор Шолтис, Олекса Бик, Роман Семисал у дуеті з українськими виконавцями Тарасом Тополею, Арсеном Мірзояном, Сергієм Фоменком, Анастасією Приходько, Павлом Табаковим.

Диски вийдуть завдяки фінансовій підтримці небайдужих людей.

Галина ТЕРЕЩУК

Серпень21/ 2017

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України