• Сьогодні: Вівторок, 5 Липня, 2022
Інфо ПС

ФЕЙСОМ ТРАМПА В ПУТІНСЬКЕ ЛАЙНО або ЗА ЩО ЗДАВ УКРАЇНУ ПОРОШЕНКО

Такого Сполучені Штати ще не переживали! Можливо, хіба що Уотергейт, але тоді це було внутрішнє позорисько. Розборки між двома незмінними партіями, що узурпували владу в Америці. Все, що довго тягнеться, рано чи пізно, якщо не видозмінюється, вироджується. Двопартійна система в США перетворилася в клановість і великі гроші. Інститути, створені ними, все ще працюють. На них і надія. Проте від політиків, за винятком одиниць, уже й там нудить.
Яскравий представник політичного дна – це Трамп. Я писала про нього саме так ще тоді, коли за нього проголосувала Америка (а чи проголосувала?). Шестиразовий банкрот, якого чомусь називають видатним бізнесменом, який вміє вести перемовини. Саме так колись казали і про Порошенка. Бізнесмени були за часів Голсуорсі і Драйзера, зараз же надмірно багаті люди – це бариги. Жодні великі гроші не можуть бути чесними і чистими в нашому нинішньому світі, де вбивають, де помирають, голодують, не можуть дихати чистим повітрям і пити чисту воду.

Щойно згадала, як один бізнесмен Порошенко заплатив іншому бізнесмену Трампу за 7 хвилин фотосесії 400 тис. доларів.

Так от, нині зустрілися на своєму першому самміті дві одіозні особистості. Одній, після його шостого банкрутства, 95 мільйонів позичив російський олігарх Риболовлєв, купивши за завищеною ціною віллу Трампа у Флориді, де було повно цвілі. Риболовлєв ніколи там не жив. Але він близьким до Путіна – і так було треба.  Після того, як Трамп став президентом, і Путін поклав до своєї кишені ще один геополітичний залік, Риболовлєв почав переслідувати Трампа, аби той повернув йому борг.  Трамп розрахувався з росіянином через Саудівського принца, який придбав одну з картин, що належала Риболовлєву, з переплатою у чотири з половиною раза.   Коли Трампу дозволили провести Конкурс Краси в Москві, він аж окропом справляв малу потребу – так хотів зустрітися особисто з Путіним. Кажуть, Путін із ним не зустрівся, але передав через своїх, що дружити хоче і буде. І, звісно, зібрав чималий компромат на майбутнього американського президента для того, аби дружба була особливо міцною. Так що зв’язки з Росією були і є.

Та чи варто так фейсом у лайно?

Так, сьогодні Америка переживає позорисько міжнародне. Їхній президент, після більш ніж двогодинної розмови з російським вождем за зачиненими дверима (а що зроблять із перекладачами – розстріляють?), виходить на прес-конференцію і заявляє, що пан Путін переконливо і «сильно» спростував втручання Росії у вибори і що він вірить Путіну, а не власній розвідці та спецпрокурору Мюллеру. Путін тут же підхоплює – давайте створимо комісію, де допитаємо усіх дванадцять, нібито, причетних до цієї історії. Хай американські експерти теж будуть присутні.

Путін – це уособлення брехні і зради, тероризму і шантажу. Що він може хорошого запропонувати світові?

Очевидно, Трамп заявив, що вірить Путіну, аби врятувати власний фейс, щоб вибори 2016го залишалися, хоча б на поверхні, легітимними. Якщо він визнає російське втручання, в США треба оголошувати нові вибори. Та, заявивши про свою довіру Путіну, Трамп все одно втратив своє лице.

Проти нього не лише гнівно налаштовані демократи, яким цією зустріччю з Путіним Трамп зробив подарунок на проміжні вибори. Проти президента налаштовані його однопартійці, соратники, радники і члени уряду. Жодного слова критики в бік Путіна – після того, як Конгрес увів нові санкції проти Росії, після того, як проголосував за летальну зброю для України, після того, як виступив проти Північного потоку 2! Наступні кілька тижнів будуть цікавими для Трампа – я в цьому не сумніваюся! Республіканцям доведеться вибирати між Америкою і Трампом.

У Великобританії, на ВВС, двоє маститих кореспондентів, коментуючи саміт у Хельсінкі, сказали «ми не знаємо, як Америка житиме далі…». Америка житиме, тільки от із Трампом чи без нього поки невідомо.

Росія, без сумніву, продовжуватиме жити з Путіним. Коли Путін переміг на своїх перших виборах, Сурков виголосив тост «За божественість влади!» Тоді багато хто, включаючи штаб Путіна, здивувався. А цей тост обумовив не лише тривале політичне життя Суркова, а й безсмертя самого Путіна. Із «божественим» його влада не має нічого спільного, путінські політтехнологи мали на увазі іншее – поворот від держави і народу до ніким і нічим не вразливої влади, до гегемонії влади. Це їм повністю вдалося. Нині цих політтехнологів звільнено, а влада Путіна жива і продовжує вражати.

Закордонні експерти кажуть, що Трамп із самого початку виглядав як заєць перед удавом. Вони задавалися питанням – як президент країни зі слабкою економікою може бути настільки всесильним? Я відповім. Спочатку Європа дозволила Путіну захоплювати території, що йому не належали. Путін спробував спочатку несміло, потім все впевненіше порушити статус кво, що склався в Європі після війни. Європа йому дозволила все – від Молдови, Грузії, Криму та України до Сирії. Сполучені Штати в особі Трампа дали сьогодні Путіну зелене світло на глобальне хакерство, на втручання у вибори та будь-які інші цифрові процеси суверенних країн світу, а також на безперешкодне розповсюдження геббельсівської пропаганди.

Ви скажете, Путіна бояться, бо у нього ядерна зброя. У США  – теж. І що? Колись нам говорили, що ядерна зброя – це гарантія миру. Нікому не прийде в голову її використовувати. Сьогодні, в еру Путіна, така думка видається смішною. Світ боїться не ядерної зброї – світ боїться непередбачуваності поведінки неадекватних вождів. Це одна причина. А друга – це безмежна, неконтрольована жадоба грошей. Європа вже видохлася, у Америки величезний борг, а Росія все ще дає можливість заробити.

Саме тому було стільки галасу навколо саміту в Хельсінкі, де зустрілися двоє психічно хворих людей. Ті, хто ще зберіг здоровий глузд, у шоці від їхньої прес-конференції, але шок поглиблюється в міру того, як мозок починає повністю усвідомлювати той факт, що доля світу знаходиться в руках брудних махінаторів, один із яких все життя розтягав закони, як гумку, живучи і зколочуючи свої капітали на грані пристойності, а другий – відвертий злодюга, газовий шантажист і вбивця.

Джон Маккейн назвав саміт Путіна і Трампа «трагічною помилкою». Він сказав: «Прес-конференція в Хельсінкі була одним із найганебніших виступів американського президента на пам’яті людей». Я з ним абсолютно згідна.

Трамп за м’яч із рук Путіна віддав усе, а, головне гідність американців.

Кілька слів про наше непорозумінн на посту президента – Петра Порошенка. Його понесло виступати на борту «Гетьмана Сагайдачного» перед командним складом ЗСУ і ВМС України. І, як абсолютно правильно написав Валентин Бушанський, Порошенко мазохітничав там на повну. Росія посилила в Криму нові підрозділи ударної авіації. Росія розмістила в Криму нові системи протиракетної оборони. Росія не пропускає кораблі під українським прапором в Азовське море. Що ще? А що ти зробив, аби агресії Росії протистояти? Розширив мережу магазинів «Рошен»? Порошенко нагнітає істерію страху перед могутнім сусідом спеціально. Він хоче проскочити на другий термін без виборів.

Ну, добре, Трамп здав сьогодні Америку за м’яч із рук Путіна, а за що здав Україну Порошенко? За владу, котра дає можливість примножити вже вкрадене. Згадаєте моє слово – цієї осені ми дізнаємося, як віддавали Крим і Донбас за можливість провести вибори, аби утвердитися у владі…

Ганьби ще буде багато…

 

Olena Ksantopulos

(переклад українською – нашРед.)

Липень18/ 2018

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України