Братове! Зафіксуйте: ми ввійшли в нову, пострадянську цивілізацію: вперше оголилося те, що було за стома замками і сейфами. Бідний український простолюд (67%), що ледве зводить кінці! У селі ще хоч курка несеться і є картопля в погрібці, а в місті – катострофа.
І в цей самий час: сіре створіння Ол. Довгий, виявляється зненацька, володіє 95-ма квартирами різних епох у Києві. 1,5 міл.дол. “у панчосі”, мйльйонні колекції картин, золота і т.д.
Прем’єр тримає в “банці”, а не в банку величезну суму доларів, має земельні ділянки і базари.
“Скромний революціонер” Парубій: три квартири, земля, гроші в “панчосі”.
Генпрокурор Луценко: три дні дружина мучиться над декларацією. Є над чим мучитися, щоб виглядати…
Аваков: три квартири, унікальна колекція старих вин, меблів, картин, великі гроші “під матрацом”. Гуманітарний віце-прем’єр Кириленко: три квартири, незакінчений будинок біля Києва на 500м. кв.м.
Бурбак: п’ятдеят автомобілів і великі гроші.
А ще ж не декларувалися головні – Порошенко, Кононенко, Яценюк, Ложкін, Пашинський, Данилюк, Насіров…
Господи! Яка ненажерливість, примітивна жадоба, манія величі. Злидні, яким під час виборів сипнуть гречки чи кинуть 100-300 гр., здають їм свій голос.
Світловодці! Ви двічі підряд обирали мене своїм депутатом. Я вигравав вибори із жалюгідними грішми у кишені. Ви опустилися до Ол. Довгого. За кинуті вам копійки зробили його нардепом. Тепер бачите, що він “відкусив” вам від свого пирога лише окраєць? Тому й так бідуєте сьогодні. Думайте.
Володимир Яворівський
ГОРА НАРОДИЛА МИШУ
Читаю враження людей від е-декларування в цілому та е-декларацій українських політиків та урядовців. Хтось захоплюється, хтось дивується, а когось і завидки беруть від статків слуг народу.
Дивно, що більшість таки радіють можливості ознайомитися з подробицями та деталями. Раніше ж знали, що в ім’ярек будинків і квартир, бізнесів і коштовностей, а головне валюти – у доларах, євро та фунтах стерлінгів таааааак багато! Тепер же почали довідуватися – скільки, відтак і – заздрити. Оце й увесь позитив…
Гора народила мишу! Саме так.
Як на мене, е-декларування оголює статки політиків і урядовців, але корупцію як проблему навіть не оголює. Про е-декларування як інструмент боротьби з корупцією, а тим більше – подолання корупції можете забути.
Не працює і не спрацює!
Чому?
Е-декларування по суті сприяє легалізації неправедно нажитого корупціонерами.
Що важливіше для того, щоб розвінчати і покарати такого явного корупціонера, як той же нардеп Олексій Довгий? Ну, тепер ви знаєте, що у нього є сотня полотен класичного живопису, дев’ятнадцять компаній і півтора мільйона лише баксів готівкою. Він вам їх електронно показав і заспокоївся, хоч у нього, можливо, тих картин і готівки у рази більше. Ви ж не маєте жодних підстав і можливостей піти до нього з обшуком і перевірити.
Щоб розвінчати Олексія Довгого яко корупціонера, очевидно, треба встановити, документально довести та перевірити таке:
1) коли, де, у кого і за які кошти цей молодик умудрився скупити цілу сотню напевно ж не найдешевших картин?
2) коли, де, у кого і за яких обставин цей шмаркач наколядував чи натрикатрикав мільйони, які він чомусь не пустив у діло і навіть не відніс у банк, а тримає вдома у трьохлітрових банках?
З компаніями простіше – там хоч якісь паперові сліди є: реєстрації, статутні фонди, документи про сплату податків і т.ін.
Знавши особисто іншого чоловіка на ім’я Олексій Довгий, я знаю, що він незнаним поетом, який видав за своє життя кілька малотиражних копійчаних збірок, жив скромно і апріорі не міг залишити у спадок онукові абсолютно нічого коштовнішого, ніж шкіц чи два якихось посередніх живописців-сучасників та сяку-таку книгозбірню з дюжиною книжок колег-лауреатів-орденоносців.
…Отак з кожним і розібратися б.
Корупція ж не в тому, скільки політик або чиновник має статків. Корупція в тому, у який спосіб ті статки було набуто.
Володимир Іваненко
Утопія? А чому?
В е-декларуванні, крім антикорупційної складової, є ще один позитив. Держава Україна тепер може сміливо оформляти будь яку позику МВФ. Під поручительство можновладців і їхніх “спонсорів”, які гарантуватимуть повернення позики своїм власним майном.
А що, хтось буде таким непатріотичним, що не підставить державі своє плече у скрутну годину? Тоді такого нардепа, міністра, губернатора чи олігарха треба під камеру спитати: “Шановний! От ви тут задекларували на 100 мільйонів жінчиного майна і на 150 – тещиного. Плюс власних квартир, машин, земельки у вас на сотню мільйончиків. Нам тут трохи грошей треба позичити, щоб економіку запустити, зарплати й пенсії підняти. Ви гарантуватимете МВФу повернення цієї позики майном вашої родини?” І я хочу побачити цього сміливця, який скаже “Ні!”. Під камери. У прямій трансляції по всіх каналах і в інтернеті.
А найцікавіше те, що ці позичені гроші ніхто не вкраде. А як красти, якщо сам же власним майном загарантував? І сусіди по Конча-Заспі своє майно теж заклали. Якщо ти щось із кредиту поцупив, вони теж віддаватимуть. От вони з тебе і спитають. Серйозно спитають. Це не ГПУ, НАЗК чи НАБУ. Тут не пропетляєш…
Думаю, за якийсь рік-другий ми самі вже позичатимемо гроші МВФу…
Юрій Вінярський
Чиновницькій армії не видно кінця…
Відтак ясно, що декларації чиновників в он-лайн режимі – це не тільки суспільний підрахунок кількості картин, шуб, квартир, будинків, земельних ділянок та грошей на рахунках і у «банках чауса». Насамперед, це предмет обговорення чесності й відкритості влади шодо власного народу, реальний механізм для боротьби з корупціонерами та формування нової філософії європейського способу життя.
Ще. Та кількість декларацій в Реєстрі, яка зафіксована останніми днями, говорить про те, що в державі взагалі не ведеться облік державних посадовців. Настільки величезний наразі є розрив між анонсованою кількістю у 40-50 тис. посадових осіб категорій «А» і «Б» та внесеними до системи вже понад 85 тис. е-документів.
Наталія Корчак, голова НАЗК
ВІД РЕДАКЦІЇ. Як би там не було, а на ГОЛОВНЕ питання «ЗВІДКИ?» рано чи пізно ВІДПОВІДАТИ е-декларантам ДОВЕДЕТЬСЯ…
Коментарs: