• Сьогодні: Субота, 13 Серпня, 2022
Інфо ПС

До чого призведе «презумпція правоти» від Авакова?

policai

«А давайте ми спочатку таки проведемо реформу поліції, а саме: викинемо з неї всіх хабарників, “кришувальників”, прислужників Януковича, хамів і мерзотників. Давайте спочатку ми поставимо на вході в нову поліцію жорсткий “Стоп!” для сєпарів, неосвічених невігласів і байдужих “заробітчан”. Давайте таки реформуємо судову систему, щоб простий громадянин міг захистити свої права в суді, щоб там перестало нарешті діяти телефонне право й хабарі. Давайте нарешті запровадимо реальні зміни в прокуратурі, щоб вона перестала бути “палицею влади”, а стала нарешті на захист наших громадянських прав.

Бо інакше ми з цією “презумпцією правоти поліцейського” збудуємо поліцейську державу, а не “систему внутрішньої колективної безпеки”. Бо в тих країнах, на які вказує Аваков, є верховенство права, а не верховенство сили. Бандитської чи поліцейської – різниці немає».

Юрій Вінярський, Стрий

«Найсвіжіша інформація: група так званих «антикорупцірнерів», серед яких Сергій Лещенко, Мустафа Найєм, Світлана Заліщук, Дмитро Добродомов та Ігор Луценко 23 вересня зареєструвала «Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих положень про запобігання корупції». У документі є пункт (уважно!), де пропонується виключити зі списку інформації, яка зазначається в декларації (ст. 46, п. 9) «позичені іншим особам кошти».

Мене вражає лицемірство колег. Я ще раз переконуюсь: незалежно від професії, люди діляться на два типи: ті, хто насправді хоче жити по-новому і змінювати ситуацію в країні, і ті, хто під виглядом крикунів, викривачів прагне лише власного збагачення.   Адже що таке закон? Це ж не лише приховування статків Лещенком чи Найємом – це приховування інформації про статки всіх «нехороших» людей в країні. Не можна вести боротьбу з корупцією, не зачистивши «закрома». Хтось має відповісти за 25 років грабежів із бюджетів, державних підприємств, хабарі…

Звичайна людина, на якій би вона посаді не працювала, не придбає за 13 мільйонів квартиру чи за 100 тисяч доларів автомобіль. Не було в Україні таких зарплат. Чесніше буде, якщо всі зі свого «нажитого» просто сплатять податки. Візьмуть і сплатять. І жити будуть спокійно, і бюджет поповнять в рази.

Щодо Найєма та Лещенка – треба розуміти: ці хлопці «торгували» публікаціями: купували-продавали. Але це не їхня проблема. Це українська проблема. Крупний бізнес, вищі чини влади монополізували теле- та друковані ЗМІ і використовують їх лише для своїх інтересів. Решта журналістів виживають, як можуть, бо ринку ЗМІ в Україні немає. І останнє – саме через це в державі страждає ідеологія, є проблеми з інформаційною безпекою».

Галина Федоренко

Луцьк

         «Якщо ми не виступимо проти поправок Найєма, вони дуже скоро приймуть десятки інших поправок, що закріплюють диктатуру (Аваков снить і бачить себе в ролі диктатора ред.) і впроваджують нас у реальність поліцейської держави.

У світлі цього загибель поліцейських в Дніпрі не випадкова, тому що їх розстріляли «дуже вчасно» – це допоможе проштовхнути не лише поправки Найєма, але й інші диктаторські закони, вже озвучені Аваковим…
Будь-які спроби обмеження громадянських прав і свобод повинні стикатися з жорстким опором суспільства. Ці спроби нічим виправдати не можна.
Бийте владу по руках, інакше ці руки неминуче зімкнуться на вашій шиї!

Макс Лемберг

Львів

      «Я вважаю, що це непотрібна ініціатива, оскільки вона не відповідає на ті виклики, котрі є зараз у патрульній поліції. Ще коли поліцейський у лютому застрелив 17-річного пасажира BMW, було засідання комітету. Там я і Юрій Луценко особисто говорили Хатії Деканоїдзе, що слід змінити підходи до навчання патрульних поліцейських, аби підвищити їхню кваліфікацію. Вона тоді сприйняла це в штики, мовляв ми хочемо завалити реформу. Проте, насправді, ці смерті – саме через це. Не можна за два місяці підготувати поліцейських.

В Конституції є принцип презумпції невинності, а після того, як поліцейські застосували до людини силу, нерідко вже пізно щось доводити в суді».

Віталій Купрій,

член правоохоронного комітету Верховної Ради

 

«На мій погляд, немає необхідності вносити зміни в діюче законодавство. Треба просто нормально готувати поліцейських. А від неадекватних злочинців ніхто не застрахований. Нові права давати копам ще рано. З одного боку, вони себе не зарекомендували як сила, на котру може опертися будь-який громадянин України. А з другого боку, вони самі ще знаходяться в процесі формування».

Ростислав Кравець,

 юрист

        «Презумпцію правоти» ми бачили раніше, коли поліцейські стріляли по BMW з підлітками. Тоді всі кричали – треба було бути м’якшими. А зараз нова крайність. Із копів знову хочуть зробити ментів.

Як презумпцію правоти поєднати з презумпцією невинності? Остання – конституційне право кожного. avakov

Аваков посилається на американців. Так, вони діють жорстко, тому там постійно виникають бунти на расовому грунті, коли білі поліцейські вбивають афроамериканців. Але Америка може впоратися з такими ексцесами. А чи можемо ми?

Аваков – один із елементів владної конструкції. «Народний фронт» його не віддасть, тобто це просто ще один «неуд» міністру, але без відставки».

Вадим Карасьов,

 політолог

          «У випадку з нашою країною це може привести до того, що розширені права одержать не лише патрульні, а й усі працівники МВС. Тобто, учасники батальйонів, котрі підпорядковують відомству Авакова. Тим більше, і Пугачов сам – виходець із міліцейського батальйона “Торнадо”, створеного наказом Авакова. В умовах, коли бійці добробатів часто виявляються причетними до вчинення злочинів, давати їм розширені права – небезпечно. Великий ризик, що ними скористаються не чесні копи, а такі як Пугачов.

Аваков – тіньовий лідер «Народного фронту», і його відставка може спровокувати політичну кризу, що призведе до перевиборів. А на них НФ взагалі не пройде, а БПП набере набагато менше. Так що відставки поки не буде».

 Кость Бондаренко,

політолог

 Від редакції: Була б у населення зброя – жодних гарячих проблем не було б: «Кольт» прирівняв би у правах всіх і кожного. Чи не так? …

Вересень27/ 2016

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України