• Сьогодні: П’ятниця, 6 Серпня, 2021
Інфо ПС

ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ ЧИ «КАЗАРМЕННИЙ СОЦІАЛІЗМ» ІЗ «ДЕМОКРАТИЧНИМ ЦЕНТРАЛІЗМОМ», ЩО МИ ВЖЕ «ПРОХОДИЛИ»?

А як же із головним постулатом децентралізації чи адміністративно-територіальною реформою – добровільністю об’єднання громад, якщо вирішують (затверджують) ОДА, Кабмін і ВРУ?

        Чи знаєте ви, як виглядатиме Стрий і Стрийщина в найближчому майбутньому? Чи чули ви про майбутні ОТГ, які будуть утворені в нашому краї? Можливо, ви були на громадських обговореннях об‘єднання громад?
А тим часом в ЛОДА відбулося засідання міжвідомчої обласної робочої групи з підготовки пропозицій адміністративно-територіального устрою Львівської області.
Дискусії були запеклі та гучні. Дехто аргументував, дехто просто кричав, але зрозуміло одне – з людьми не достатньо проговорили об‘єднання.
Загалом, враження двояке, бо з одного боку – неможливо всіх задовільнити, з іншого – було не враховано багато розумних пропозицій від громад, сільських голів та мерів. Мерів, до слова, було багато. Стрийського, звичайно ж, не було. Навіщо?
Отож, повернемось до Стрийщини. Заплановано 5 ОТГ:
Стрийська міська ОТГ, 71 333 мешканців;
Моршинська міська ОТГ, 17 028 мешканців;
Грабовецько-Нежухівська ОТГ, 18 292 мешканців (??? – ред.);
Дашавська ОТГ, 12 700 мешканців;
Угерська ОТГ, 7 324 мешканців.

Отже до Стрия входитимуть, окрім міста: Добрівлянська, Підгірцівська, Долішненська, Розгірченська, Добрянська, Миртюківська, Братківська Семигинівська та Жулинська сільські ради.
Дуліби, які достатньо інтегровані зі Стриєм – будуть в іншій ОТГ (??? – ред.).
Заплатин і Діброва, на чиї землі вже зайшло стрийське кладовище – вже стала Нежухівська ОТГ.
Водночас, Братківський напрямок, де знаходиться водозабір Стрия та Львова буде в ОТГ, що однозначно добре.

        Нежухівська та Грабовецька ОТГ знайшли сили об‘єднатися (??? Громади про це ані сном, ані духом… – ред.), що однозначно добре. Але, враховуючи приєднання до цієї ОТГ всіх сіл вздовж траси Київ-Чоп від Стинави до Дуліб, то логічно було б робити центр ОТГ саме в Дулібах, а не скажімо, в Нежухові чи Грабівцях. Але це вже буде справа громади.

Угерська громада об‘єднає села Угерсько, Кавсько, П‘ятничани, Вівню та Лисятичі.

Дашава, Загірне, Сихів, Подорожнє, Стрілків, Йосиповичі, Ходовичі та Стриганці – об‘єднаються в Дашавську ОТГ.

Проблеми об‘єднання намагався донести мер Моршина, який апелював, що приєднання такої кількості дотаційних сіл до Моршина зробить ОТГ не платоспроможним. Адже до Моршинської ОТГ увійдуть Воля-Задеревацька,Станків, Дідушичі, Лисовичі.
Присутність Мера Моршина п. Руслана Ільницького на засіданні дала результат і питання Моршина буде додатково опрацьовано.
Отже, децентралізація триває.
Добре це, чи погано – покаже час. Тішить, що по вищезгаданих громадах виходять досить високі показники податкоспроможності, а отже – будуть шанси на розвиток кожної громади.
Дальше справа буде за Верховною Радою та Кабінетом Міністрів. Якщо підтримають –
тоді громадам залишиться обрати достойних керівників і контролювати їх роботу. Бо інопланетяни не прилетять і не зроблять. Тося також.

 

Орест Йосипчук

Лютий01/ 2020

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України