• Сьогодні: Середа, 6 Липня, 2022
Інфо ПС

ЧИ ПІДПИШЕ МІСЬКИЙ ГОЛОВА СТРИЯ «СМІТТЄВИЙ» МЕРОРАНДУМ???

Громадські організації, депутати Стрийської міської Ради та небайдужі громадяни сьогодні протестують проти МЕМОРАНДУМУ про розблокування полігонів ТПВ для прийняття львівського сміття.  Чому?

За даними держсанепіднагляду, стан Стрийського сміттєзвалища не відповідає вимогам чинного законодавства:

«1. Експлуатаційний термін закінчився. Згідно «Розрахунку вмістимості і обгрунтування терміну експлуатації Стрийського полігону ТПВ», розробленого ПП «Патрик Т.Д.» (м. Золочів, вул. Сковороди,1 Ко.17 МФО 325321), у 2010р. Відповідно до розрахунку, експлуатацію подовжено на 13,5 роки за умови виконання рекомендаційних заходів. Рекомендаційні заходи керівництвом МКПП не виконуються. Провівши прості розрахунки встановимо, що строк експлуатації з урахуванням продовженого терміну закінчився у 2013 році;

  1. По периметру сміттєзвалище не обваловане з південно-західної сторони (зі сторони залізниці).

  2. Не забезпечено функціонування (причина – не зданий в експлуатацію відділом капітального будівництва Стрийського міськвиконкому) збудованого дезінфекційного бар’єру на контрольно-пропускному пункті.

  3. Осушна канава частково влаштована тільки зі східної сторони, з інших сторін відсутня.

  4. Не облаштована система захисту грунтових вод, збору, вилучення та знешкодження фільтратів, фільтрат не знешкоджується, що є порушенням ст. 35-1, 42 Закону України “Про відходи”.

  5. Капітальна реконструкція сміттєзвалища не розпочалась.

  6. Не розроблений проект рекультивації відпрацьованих земель, які на даний час не використовуються для видалення відходів. Рекультивація не проводиться.

  7. Відсутні переносні сітчасті огорожі для затримки легких фракцій відходів.

  8. Не проводиться систематичний контроль фракційного, морфологічного складу відходів, що надходять на полігон.

  9. На території розміщенні тимчасові споруди, в яких проживають люди, що не відповідає функціональному призначенню сміттєзвалища.

  10. Не розпочаті роботи на сміттєзвалищі щодо будівництва системи збору фільтрату, будівництво вагової, не обладнано худобомогильник».

Усі ці переліченні фактори впливають на екологічну ситуацію в м. Стрию.

Така експлуатація сміттєзвалища не виключає можливості повторення Грибовецької трагедії. Навіть без 40 щодобових львівських тонн.

 

Олена ХРОМЕЦЬ

Квітень23/ 2017

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України