• Сьогодні: Неділя, 9 Травня, 2021
Інфо ПС

ЧОМУ МИ МАЄМО НАПОЛЯГАТИ НА ЛЕГАЛІЗАЦІЇ КОНОПЕЛЬ

За 10 000-річну історію вживання конопель ще не зафіксовано жодної смерті

           Історія конопель довга і складна, як і постійне оновлення їх заборон. Але кожен, хто шукає мудрості, має мати можливість вивчити все те, що залишається майже незмінним у забороняючій базі і що можна було б узагальнити у такій фразі: «Це не зроблено. Чому?» З цієї причини мій інтерес полягає у викладі п’яти причин, чому ми маємо наполягати на легалізації конопель.

          По-перше, історичний аргумент: з тих пір, як людська авантюра почала подорожувати світом, чоловіків і жінок завжди приваблювала потреба в пияцтві чи зміні свідомості. Можливість впливати на настрій шматочком матеріальної речі забезпечує його увічнення. Для деяких людей спати, їсти, рухатись і робити подібні речі є несуттєвим (якщо не неможливим) у таких станах, як оплакування втрати коханої людини, сильний страх, відчуття невдачі і навіть проста цікавість. У цих ситуаціях чітко проявляється перевага духу над його умовами існування (Ескохотадо, 1998). Тож, щоб усунути злих духів тисячу років тому чи боротися з депресією, в яку сучасний світ занурює все більше людей, конопля та інші речовини, які мають тенденцію змінювати свідомість, були і є частиною людської історії. тому що вони були частиною людської культури з тих часів, коли письма навіть не існувало.

         По-друге, економічний аргумент: до 1833 р. каннабіс (конопля) був найпоширенішою сільськогосподарською культурою на планеті, з цієї рослини можна було отримати незліченну кількість різноманітних продуктів, оскільки конопля має найбільш стійке природне волокно. З нього виробляли тканини, олії, ліки та папір. До 1900 р. більшість текстильних виробів виготовляли з конопель, а також близько 50% ліків на ринку, особливо протягом другої половини XIX ст. З них можна отримати більше 25 тис. продуктів – від динаміту до целофану. І без шкідливого впливу на навколишнє середовище, оскільки це позбавляє від необхідності споживати іншу, набагато більш екологічно шкідливу сировину. Крім того коноплі дуже легко вирощувати – вони не вимагають особливого догляду та використання пестицидів. Сьогодні досвід деяких північноамериканських штатів, які взялися за легалізацію канабісу, лише підтверджує величезний економічний потенціал цієї рослини [1].

           По-третє, антропологічний аргумент: на початку ХХ століття в США повсюдно кишіла бульварна журналістика: незліченні статті описували чорношкірих і мексиканців як «шалених звірів, які курили марихуану та грали диявольську музику», ображаючи моралістичне сумління читачів, в основному білих середнього класу. З подібних скарг навколо цієї дуже «сумнівної» рослини сформувалися справжні міфи: божевілля, галюцинації, “вбивця нейронів”, наркоманія тощо. Насильство, теорія наступного кроку до інших наркотиків і навіть лінь послужили аргументом для заборони і, таким чином, перетворення канабісу на табу. Табу, що призвело до  поглиблення та поширення забобонів у суспільстві і, тим самим, до незнання величезних переваг та потенціалу цієї рослини, які той, хто зацікавлений у створенні альтернатив, що змушують нас розвиватися як суспільство, не повинен ігнорувати.

          По-четверте, легалістичний (від латинського – законний) аргумент: на цьому етапі історії однозначно очевидно, що заборона як така є контрпродуктивною. Це не тільки не зменшує попит на коноплю (це лише збільшує ціну товару), але й ховає величезний ринок, де задіяно багато соціальних секторів і про який ми майже нічого не знаємо. “Війна з наркотиками“, незважаючи на те, що лист канабісу є її символом, не зуміла зменшити споживання його у всьому світі. Натомість – воно збільшилося. З іншого боку, вона – ця «війна» сприяє тому, що справжні вбивці стають невидимими. Якщо ми говоримо, скажімо, про речовини, що викликають залежність (легальну чи нелегальну), то попереду конопель за ступенем залежності (за даними самої Всесвітньої організації охорони здоров’я), ми виявляємо нікотин, алкоголь, героїн, кокаїн, знеболюючі препарати та каву. Чотири із шести згаданих речовин (до яких за новими дослідженнями можна було б додати цукор) є законними.

         Якщо ми визнаЄмо, що вживання наркотиків є проблемою, то вирішення цієї проблеми з боку поліції, а не з медичної точки зору, забезпечує провал будь-якої „війни”. Оскільки основна проблема полягає не в споживанні, а в зловживанні наркотиками – не рекреаційне використання, а наркоманія. Що вражає в цьому питанні, так це те, що після десятиліть поліцейських хрестових походів проти наркотиків ми лише зараз почали визнавати, що “проблема” завжди розглядалась погано. Дуже важливо, щоб медичні працівники мали справу з проблемами зловживання та залежності і навіть брали активну участь у розробці політики, що сприяє вихованню відповідального використання та подоланню наслідків зловживань, а не силовики.

         По-п’яте, політичний аргумент: заборона конопель, а вірніше – аргументи, якими вона підтримується протягом багатьох років, мають мало наукової підтримки; оскільки вони реагували лише на випадкові ситуації в той чи іший час в тому чи іншому місці, прагнучи виправдати рішення урядів, які намагалися здійснити моралізаторські хрестові походи проти певних речовин, хоча і не проти інших, настільки ж чи й значно шкідливіших.

         Проведені у 1974 р. дослідження свідчать, що вживання коноплі негативно впливає на нейрони [2]. Однак у 2005 році група канадських дослідників виявила, що після місячного застосування на лабораторних щурах препарат викликав у цих тварин регенерацію нейронів у гіпокампі, області мозку, що контролює настрій та емоції, і що це пов’язано з навчанням і пам’яттю [3].

         У 1999 році почали з’являтися перші версії про те, що вживання конопель викликає рак. І хоча немає жодного доведеного випадку, величезна кількість населення вірить цим версіям.

         З іншого боку, і на закінчення, речовина, яка забирає найбільше життів у світі, випереджає СНІД, героїн, алкоголь, кокаїн, автомобільні аварії, пожежі та організовану злочинність у сукупності: тютюн. Однак вона отримує субсидії від держави у багатьох країнах і для її виробництва використовуються навіть радіоактивні складники. Тютюн вбиває понад 7 мільйонів людей щороку в усьому світі [4]; алкоголь – більше 3,3 млн. [5]. Навіть зловживання споживанням кофеїну призводить до майже 10 000 смертей у рік [6], а через зловживання споживанням знеболюючих препаратів лише в США щодня помирає 100 чоловік [7].

          За 10 000-річну історію вживання конопель ще не зафіксовано жодної смерті [8].

          Це лише кілька прикладів механізмів, які використовують дискурс і влада, щоб підтримувати дію механізму заборони, який не має жодної іншої мети, крім самозбереження проблеми; які не дозволяють нам шукати нових рішень старих проблем.

Примітки:

[1] У Сполучених Штатах вони досягли майже 6 мільярдів доларів, згідно з доповіддю Arcview Market Research. (Для отримання додаткової інформації див .: https://www.arcviewmarketresearch.com/)

[2] Це вищезазначене дослідження, замовлене адміністрацією Ніксона, було поставлене під сумнів науковою спільнотою через кілька десятиліть, тільки-но методи цих досліджень стали відомими: дим маріхуани прокачувався через маски, підключені до шимпанзе, протягом декількох хвилин у різний час. Насправді негативний вплив на нейрони був зумовлений нестачею кисню, оскільки ці маски обмежували його надходження в легені.

[3] Університет Саскачевана, Канада – Журнал клінічних досліджень.

[4] Тютюн вбиває половину споживачів, тобто 7 мільйонів людей за рік, з яких понад 6 мільйонів є активними споживачами цієї речовини, а інші мільйони – не курці, які піддаються пасивному курінню; за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, тютюн є однією з найбільших загроз для здоров’я населення у світі. (Для отримання додаткової інформації див .: http://www.who.int/mediacentre/factsheets/fs339/es/)

[5] Дані також отримані з досліджень, проведених ВООЗ: кількість смертей становить 5,9% усіх смертей у світі. У віковій групі від 20 до 39 років 25% смертей приписується зловживанню алкоголем, крім того, що є причинним фактором понад 200 захворювань та психічних розладів. (Для отримання додаткової інформації див .: http://www.who.int/mediacentre/factsheets/fs349/es/)

[6] Нові дослідження показують, що вживання енергетичного напою, такого як кофеїн, може суттєво підвищити артеріальний тиск і реакції гормону стресу. Ці зміни можуть збільшити ризик серцево-судинних захворювань, згідно з дослідженням, представленим на наукових сесіях Американської асоціації серця у 2015 році. Висновки також опубліковані в журналі Американської медичної асоціації.

[7] Це проблема, яка вже досягла рівня епідемії, йдеться у звіті Центрів з контролю та профілактики захворювань (CDC) у цій країні. Більшість передозувань трапляються з рецептами.

[8] За даними CDC – Центру з контролю та профілактики захворювань, США, 2010 р.

Джерело: https://esdepolitologos.com/5-razones-por-las-que-todo-politologo-deberia-apoyar-la-legalizacion-de-la-marihuana/?fbclid=IwAR2xA3aAjv4mwKlD4X23vq9HMCqEVG-aKYFFa2pzxFhhZb8BonWuy9WgRZE

Квітень16/ 2021

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України