• Сьогодні: Субота, 2 Липня, 2022
Інфо ПС

БЮРОКРАТІЯ, ЩО ПРАЦЮЄ ЛИШЕ НА СЕБЕ, УНЕМОЖЛИВЛЮЄ СТАНОВЛЕННЯ ДЕРЖАВИ ДЛЯ БІЛЬШОСТІ ЛЮДЕЙ

«Немає держави», «це не держава». Чули таке? Українські державні інституції не тільки слабкі і корумповані, понад те вони спрямовані конкретно проти громадянина. Все, до чого торкається наша бюрократія з найліпшими прогресивними законами, перетворюється на токсичне сміття. Пригадую, як навіть Янукович, коли починав своє президенство, плакався, що всі прогресивні зміни тонуть у шухлядах чиновників.

Вони – жерці тієї самої системи, яку молоді реформатори пробували зламати. Вони роблять дефіцит бланків цифрових паспортів, вони блокують електронні реєстри, обходять легко всі ті прозорі електронні торги, виводять з ладу великі вантажні ваги на дорогах… Тільки з метастазами можна порівняти таке явище.

А що в корні його? Гігантська державна власність і повна безправність прохача перед бюрократом. Ну, не відповість він тобі протягом місяця. Роками не видає без хабаря якусь довідку… і що? А нічого. З усіх видів безкарності ця – найгірша. Тому що вона знеособлена. Як правило, колективна. Ніхто ніколи нікого не покарає за «Ротердам+», тому що НКРЕКП колективно голосувала за нього. Як і тисячі сільских, селищних, районних сесій за грабунок землі, що ніби-то не приватизується.   Бюрократія, яка працює лише на себе, унеможливлює становлення держави для більшості людей.

Нам потрібен реформатор саме бюрократії. Не Макрон чи Піночет, а Конрад Аденауер. Той, хто мав справу з німецькою сучасною бюрократією, мене зрозуміє.

Віктор ЛЕШИК, журналіст

Червень07/ 2018

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України