• Сьогодні: Субота, 31 Липня, 2021
Інфо ПС

«БОРОДАТІ» МІФИ СТРИЙСЬКОЇ ВЛАДИ або НЕ ЦІНУВАТИ ТАКІ ВИГОДИ – ПРОСТО ГРІХ

     Місто Стрий не поспішає утворювати об’єднану територіальну громаду, використовуючи міф про «утримання» містом бідних сіл навколо. 

Щоб пришвидшити завершення формування Перспективного плану, Львівський ЦРМС, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України,  провів у Стрию «круглий стіл» на тему «Гармонійний розвиток сільських територій в міській ОТГ». За словами директора Львівського ЦРМС Галини Гречин, залишився ще рік, коли можна об’єднатися добровільно. «Зволікаючи, ви втрачаєте і гроші, і можливості, – сказала Галина Гречин. — Держава не буде чекати, поки один район визначиться зі своїм майбутнім. Реформа децентралізації вже змінила життя сотні сіл і міст, які реалізували своє право на об’єднання по всій Україні».

«Формування адміністративно-територіального устрою — це перспектива на десятиліття. Тому важливо відкинути особисту ворожнечу, політичні уподобання та сформувати спроможні громади, які дозволять ефективно розвивати території», – зазначив радник з децентралізації Львівського ЦРМС Тарас Баранецький.

Своїм досвідом реформи децентралізації і розвитку об’єднаних територіальних громад поділилися гості із Закарпаття, голова Павшинської сільської ради Вікторія Кізман та радник з питань децентралізації Закарпатського ЦРМС Володимир Феськов.

За словами радника, закарпатський досвід створення Мукачівської міської ОТГ показує, що села з містом можуть домовитися. «Ми йшли до мешканців сусідніх сіл і пояснювали, що від об`єднання буде найбільше користі. Якщо ви їдете у лікарню до Мукачева, везете дітей на навчання чи їдете на базар, то очевидно, що вам треба приєднуватися до міста, бо там є потрібна для вас інфраструктура», – підкреслив Володимир Феськов.

Голова Павшинської сільської ради, яка увійшла до складу Мукачівської ОТГ, Вікторія Кізман розповіла: «Кожен мешканець нашої громади розуміє свою відповідальність за комфортне життя. У нас по всій території розміщені сміттєві контейнери, і, повірте, всі мешканці прибирають і цінують порядок. Ми зуміли повністю провести вуличне освітлення і прокласти бруківку на дорозі. Не цінувати такі вигоди просто гріх».

Присутні представники сільських рад Стрийщини наголошували, що вони готові йти на об’єднання, але стикаються із певним опором з боку районної влади.

 

Львівський ЦРМС

 

Від редакції.

    Щодо районної влади, то тут все зрозуміло – яка ж влада сама собі могилу ритиме?!

Дивує лишень позиція чи то байдужості, чи то споглядання – чим то все кінчиться?, чи то елементарної глупої жадібності, по простому – рогулізму, чи то… Зрештою, досить. Хіба що зовсім сліпий, а чи геть недалекоглядний, трішки недорікуватий може не бачити в об’єднанні навколишніх (навколо міста) так званих котеджних, а чи просто сіл-супутників навколо Стрия не такої вже й далекої привабливої перспективи. Якщо ні міський голова, ні депутати цього не бачать – то розжовувати немає кому. До глухого ж не докричишся… Треба почекати виборів і робити висновки. Поки ще не пізно.

Листопад15/ 2018

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України