• Сьогодні: Неділя, 24 Жовтня, 2021
Інфо ПС

…А В МІСЬКІЙ РАДІ ПРОДОВЖУЮТЬ ДЗВЕНІТИ СТАКАНИ…

         Щоб країна чи місто могло жити, потрібно, щоб жили права. Права людини, права громади, спільноти.

         Отже, шановні, ми з вами стоїмо на порозі нового суспільного договору між громадянами та державою. Я кажу про ОТГ. І оскільки тепер ми маємо власну, велику за маштабом і чималу за населенням, Стрийську ОТГ, далеко не всі розуміють, як відбуватиметься розподіл виконавчої вертикалі, адміністрування бюджетних асигнувань, податкові інструментарії та багато іншого.

         До виборів ви бачили на ваших стрийських екранах прошених експертів, які розповідали нам, як жити після виборів. Маємо уже тривале, як на мене, портфельне бродіння та боротьбу за місце сидіння.

         Я нагадаю. Наше з вами ОТГ, люди, це ніщо інше як ПРИМУСОВЕ об’єднання рад, яке схоже на бажання виконати «п’ятирічку за два роки» у тодішніх керівників міста, району та області. Нас зліпили з того, що вирішили от – і все.

         Особливе побоювання у мене особисто викликає невизначеність новоутворених районів та ймовірне передавання частини доходів нашої Стрийської ОТГ у бюджет району. Адже ніхто досі не розуміє організму та механізму функціонування фанфароносних районних рад.

         Як на мене, все дуже просто. Щоб використати здобутки новоствореної Стрийської ОТГ, зокрема довіру місцевого бізнесу, найважливішим є зберегти незалежність ОТГ від новоутворених районів та залишити гроші громаді на місці. Як ви гадаєте, чи вдасться новообраним депутатам це зробити?

        Симптомів розуміння цього виклику я поки що не бачу – бачу лише міжпартійні торги і бажання всім подобатися та безкінечні партикуляризми. А тим часом людей продовжують привозити вмирати в нашу опорну лікарню, лікарі продовжують знизувати плечами, а в міській раді продовжують дзвеніти стакани…

Олег ФИЛИК

Листопад29/ 2020

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України