• Сьогодні: Вівторок, 5 Липня, 2022
Інфо ПС

300 ТИСЯЧ ЩОДНЯ ЦІНОЮ РІЧКИ

На Стрийщині селяни б’ють на сполох, адже береги місцевої річки осипаються через вивіз породи. Щодня з річки Стрий підприємці незаконним шляхом видобувають тонни гравію і заробляють на цьому ЩОДНЯ близько 300 тисяч гривень. Такі маніпуляції можуть спричинити зміну русла річки, що веде до екологічної катастрофи.

На черговій сесії Стрийської районної ради керівник районного осередку партії УКРОП, депутат Роман Матвійців вкотре наголосив на цій проблемі. Його підтримали і присутні депутати.

«Дивує тотальне небажання бачити проблему. Протестують лише місцеві мешканці, а влада та правоохоронці мовчать. Щодня з річки вивозять по 150 машин гравію. Прибуток горе-підприємців порахувати не важко. Машина гравію коштує близько 2 тисяч гривень, множимо на 150 і отримуємо кругленьку суму — 300 тисяч гривень щодня.

Видобутком гравію на берегах річки Стрий зараз займаються 5 фірм. Усі вони, відповідно до закону, мають сплачувати податок у місцевий бюджет. Зауважу, що кожна з фірм має мати обумовлені рамки кількості видобутого гравію. Однак, облік ніхто не веде. Так само як і не контролює сплату податку.

Активні роботи там ведуть чи не щодня. Десятки багатотонних вантажівок вивозять гравій з русла річки. Весь вантаж везуть на Стрийський гравійний дробильно-сортувальний завод, а потім на продаж», – наголосив голова постійної комісії з питань земельних відносин, екології, сільського господарства, промисловості, транспорту і доріг Стрийської районної ради Роман Матвійців.

Обговоривши інформацію депутата, Стрийська райрада вирішила: тимчасово заборонити видобуток гравію на річках Стрийського району та звернутися до керівництва області за ефективним вирішенням цієї проблеми.

 

УКРОП Львівщина

Листопад03/ 2017

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України