• Сьогодні: Вівторок, 9 Серпня, 2022
Інфо ПС

2018 РІК НА СТРИЙЩИНІ ОГОЛОШЕНО РОКОМ ОКСАНИ БАНДЕРИ!!!

В селі Воля Задеревацька вшанували пам’ять Оксани Бандери, наймолодшої сестри провідника ОУН Степана Бандери.

Сесією районної ради було прийнято рішення проголосити 2018 рік – роком Оксани Бандери. Відтак 2 лютого, в селі Воля Задеревацька відбулися урочистості з нагоди 109-ї річниці від дня народження Великого сина України, легендарного Провідника Української нації Степана Бандери та 100-річчя від дня народження Оксани Бандери за участю керівників району – голови Стрийської районної ради Романа Козака та Стрийської РДА  Василя Зубрицького, духовенства, представників громадських організацій, учасників російсько-української війни, педагогів, учнів загальноосвітніх закладів району та жителів Стрийщини.

Учасники розпочали захід пішою ходою від місцевої школи до церкви св. Архистратига Михаїла з виконанням пісні «Ой у лузі червона калина». В цьому храмі в період 1930-1936 рр. був парохом батько Степана Бандери – Андрій Бандера. Тут на знак пам’яті Степана та Оксани Бандери відбулася панахида.

Квіти шани та лампадки поклали до пам’ятника С. Бандері кращі учні місцевої школи.

Біля музею-садиби С. Бандери до присутніх звернулися онука рідної сестри Степана Бандери – Володимири, директор музею-садиби Оксана Бандера, яка щедро збагатила всіх спогадами та розповідями про свою видатну родину. Також виступили голова Стрийської станиці Братства ОУН-УПА Степан Мартинів і член ВО «Тризуб» ім. С.Бандери, керівник Стрийської філії ГО “Всеукраїнське об´єднання учасників бойових дій” Михайло Алєксєєв, який зокрема сказав: “…сьогоднішнє вшанування Оксани Бандери, це також данина її батькам, які власним прикладом показали,  що є насправді ВОЛЯ і ВІРА, та допомогли зрости тому насінню в дітях, яке засіяне Всевишнім в кожному з нас. Адже Бандери – такі ж люди, як і ми. Подвижницький життєвий шлях сім’ї Бандер хоч і був мученицьким, але, гадаю, був водночас і щасливим, адже вони прожили його Вільними людьми і перемогли найстрашніших ворогів кожної людини – страх, зневіру, лінь, марнославство…          Радий, що теж відчуваю себе вільною людиною, що багато років тому доля звела мене з тризубівцями – послідовниками тих, кого колись називали Бандерівцями. Особливо радісно було, коли на вишколи з´їжджались молоді хлопці та дівчата зі Сходу, які знали багато повстанських пісень і навіть краще розмовляли українською мовою, ніж я!

Нагадаю, що ВО “Тризуб” ім. С.Бандери була утворена за ініціативи ОУН(Б) та КУНу у 1993 році і пройшла різні етапи розвитку: від маршування центральними вулицями Києва до майже підпільного стану діяльності. Зараз тризубівці захищають Державу у лавах ДУК “Правий Сектор” та в Збройних Силах України. Отже, батьки, не забувайте про важливість виховання дітей – чесними та вільними людьми, молодь -самовишколюйтесь! Адже ми є творцями нової, справді Незалежної України та відповідальні не тільки за сьогодення, а й за майбутнє…”

Опісля в актовій залі місцевої школи, де відбувся святковий концерт, до присутніх звернувся голова районної ради Роман Козак, який повідомив, що Стрийська районна рада виділяє значні кошти на садибу-музей, щоб цей музей був гідним обличчям району, адже Стрийщина була, є і буде Бандерівською! Поділився Роман Козак і спогадами та враженнями від спілкування з Оксаною Бандерою, бо бував частим гостем в її оселі.

В цей день своїм чудовим виконанням низки українських патріотичних пісень, порадував Муніципальний чоловічий хор «Каменяр» Стрийського району.

На завершення заходу сільський голова Руслан Хомин подякував усім присутнім за те, що віддали данину пам’яті славному синові України, Провіднику ОУН Степану Бандері та Оксані Бандері.

Власкор

Лютий05/ 2018

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України