• Сьогодні: Вівторок, 5 Липня, 2022
Інфо ПС

ДВІ ГРИВНІ ЗА СВІЧКУ. Олег Филик: Майдан помер у серці мого міста, не проживши і дня…

   «Отворіться Царські ворот,а бо вже приходить Цар Слави»… 

Провінційна містечкова церква. Ранішня Недільна Служба. Біля свічника одягнена в минуле стоїть похила старість.
Вони тут кожної Неділі.
Відлік іде в мінус.
По черзі кожного змінює оголошення на церковній брамі «Спочив у Бозі», каліграфічно написане рукою з того світу.
Священик читає Євангеліє і після починає томити стареньких красномовним патосом, написаним здібним семінаристом від імені вищого духовенства, про МАЙДАН.
Сьогодні – третя річниця.
Слухають всі, окрім НИХ…. – Ста звичайних, уже не живих, людських ликів, поклеєних на дерев’яній дошці метр на метр з написом «НЕБЕСНА СОТНЯ». Через малий розмір фотографій вгледітись у погляд в очах практично неможливо, проте відвести погляд не можу. І здається, що їм заздрять самі ангели, бо не можуть постраждати за Бога так, як вони. Єдине, що добре видно, – це напис «2 ГРН ЗА СВІЧКУ» як могильне нагадування ціни. Тої самої ціни, якою всі ми відкупилися і відхрестилися від їхньої жертви, покричавши на мітингах, встановивши меморіальну дошку, перейменувавши вулицю, зрештою, прийшовши до влади чи зберігши її.
Майдан помер у серці мого міста, не проживши і дня. А вони… вони «в’яжуть тяжкі, не під силу тягарі й кладуть людям на плечі; самі ж і пальцем своїм рушити не хочуть. Усі свої діла вони роблять на те, щоб бачили їх люди; поширюють свої філактери й побільшують свої китиці»
Зупиняюсь… припинаю язик до піднебіння… починаю себе картати – «Не суди».
Реально існує сьогодення, а минуле і майбутнє – лише завдяки пам‘яті і надії.
Ми продали свою гідність. Дошку скоро заберуть, а приспана церковною покорою юрба буде більше помічати чергову фігуру якогось місцевого шухлядника чи матрацника, якого зачитають у списку меценатів.
І не зміниться НІ-ЧО-ГО. Окрім напису – «4 ГРН ЗА СВІЧКУ»…

 Олег ФИЛИК

Листопад21/ 2016

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України