• Сьогодні: Субота, 2 Липня, 2022
Інфо ПС

ЗРОБІМО АТЕНТАТ ВЛАСНОМУ МОВЧАННЮ І ЧУЖОМУ МИСЛЕННЮ!

Насправді те, чого ми не знаємо, набагато важливіше від того, що нам відомо…

Люди, з якими життя знайомило мене впродовж років, у переважній більшості шукали чужі уста для висловлювання своїх думок.
В житті обчислюваних ризиків не буває. Так само як не може демос підпорядковуватись охлосу, як не може феномен українськості зреалізуватися в країні совка.
В час епохальних змін і нелегких випробувань помічаємо тенденцію до відчуження у стосунках між Україною, українським суспільством і тими, хто називає себе українцями. Хтось закликає їхати звідси, гучно гримнувши дверима, зрадофіли кричать, що все пропало – ну просто “розрита могила” Кобзаря й гнітюча сучасна реальність.
Моя правота полягає в тому, що правди в множині не буває, і насправді правду мало знати – в ній потрібно житии, перебувати. І тоді легше буде сприймати господарів мильної бульбашки, кислотних лідерів, суть малоросійства та кощунство солодких кондитерів великої української політики.
Журналістика і ЗМІ, на жаль, не стали в Україні “четвертою владою”. Піднесення національної свідомості й громадянської відповідальності звелося до моральної дезорієнтації, знищення чи підриву довіри до наявних моральних орієнтирів і уникнення створення нових.
Розумієте, в чому річ? Мені, наприклад, не потрібно доводити чи шукати якісь аргументи, факти того, що люди, яких я кожного дня бачу під куполом Верховної Ради, на ефірах провідних каналів, у вищих владних кабінетах – злодії! Подивіться на цю публіку в країні та навіть у моєму рідному Стрию: десятки років ролі різні – актори одні і ті ж. Ці плоди будуть пожинатися до того часу, поки цей ген не зазнає мутації. Вони виїхали із совка, але до цивілізованого світу так і не доїхали. Більше того – і не збираються цього робити, бо їм і так добре… Бо ми терпимо…
Потрібно прокидатися. І пробудить нас не революція, не війна, а лише прояв іншої крайності – атентат власного мовчання і чужого мислення.

Олег ФИЛИК

Липень14/ 2017

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України