• Сьогодні: П’ятниця, Травень 24, 2019
Інфо ПС

ЖИТИ НЕ ЛИШЕ В СТРИЮ, АЛЕ Й ДЛЯ СТРИЯ – НАШ ОБОВ’ЯЗОК

Щотижня ви бачите суб’єктивні ці підсумки (авторська телепрограма Олега Филика «Суб’єктивні підсумки тижня»ред.) на ваших екранах. Я ж насправді телевізор не дивлюся. Мій телевізор це обличчя людей. Ваші обличчя. І все, що ви тут чуєте від мене, це ніщо інше як те, що на них написано.

Загалом важко про щось розповідати і щось підсумовувати в середовищі абсолютно незмінного існування. Особливо зараз, зимою, коли стрияни, вимордовані затяжною облогою повних шлунків, ходять однією центральною вулицею, бо лише тут прибирається сніг, і споглядають одну ялинку, яка, до речі, також пенсійного віку.

Місто – де все лише про людське око. А оскільки око насправді вже далеко не молоде, то і погляд переважно вниз – під ноги. Місто – де всі портфелі вже давно розхапали, а людям дали граблі.

Насправді на увагу в Стрию заслуговують ті, на кого й увагу вже ніхто не звертає. Я кажу про стриян. Справжніх Стриян. яких насправді небагато. Тих носіїв нового мислення, які ще дійсно щось хочуть зробити для цього міста.

Адже в часи Євгена Олесницького, Остапа Нижанківського, Олекси Бобикевича люди не були багатшими і жити насправді було не легшее, проте залишили нам, до прикладу, Народний дім, що служить місту донині. Люди тієї епохи – Великі Стрияни, бо жили не лише в місті, але й для міста.

Питома сутність усіх революцій, мітингів, змін, тектонічних зрушень у державі не змінила навіть дрібної букви тутешнього укладу. Тож цей обов’язок тепер – наш. А як ні, то все, що ми залишимо прийдешнім, буде старозавітний скрип дверей міської ради в музеї сконалого союзу – дивіться, голосуйте, обирайте, але руками не чіпати!

 

Олег ФИЛИК, телеведучий, публіцист, адвокат, депутат Стрийської міської ради

Січень15/ 2019

Коментарs:

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України