• Сьогодні: Неділя, 3 Липня, 2022
Інфо ПС

ЗАПЛАТИНЦЯМ СТАЛО ЯСНО, ЩО ДІЛО – ТЕМНЕ, МІСЦЯМИ – З ПРОЯСНЕННЯМ

 

Десант районної влади на чолі з першим заступником голови Стрийської райдержадміністрації Любомиром Кащуком «приземлився» в оновленому залі Народного дому села Заплатин, аби прозвітуватися за прожитий 2017-й і окреслити перспективи на рік нинішній та відповісти на запитання жителів Заплатинської сільської ради, до якої входить і село Діброва. Про діапазон порушених на зустрічі питань свідчить хоча б перелік відповідальних, (якщо вони за щось взагалі відповідають) учасників десанту: начальник управління соціального захисту РДА Леся Буцерко, начальник оргвідділу РДА Євген Ципук, в.о. начальника відділу культури Ольга Боднар, провідний спеціаліст відділу освіти РДА Юрій Півторак, головний лікар Стрийської ЦРЛ Михайло Василишин, начальник Стрийського управління обслуговування громадян(сервісного центру) ГУ Пенсійного фонду України у Львівській області Богдана Семків, інженер з пожежно-рятувальних робіт Петро Куль та старший дільничний офіцер поліції Стрийського відділу поліції Сергій Гайовський.  

«Мета таких зустрічей, – зазначив Любомир Кащук, – вивчити ПРОБЛЕМИ територій та громадян безпосередньо на місцях, напрацювати шляхи їх вирішення спільно з місцевою владою та людьми, обговорити ПЛАНИ розвитку населених пунктів».

А те, що ПРОБЛЕМ у цих фінансово самонедостатніх і самонеспроможних селах більше, ніж треба – факт. Навіть гордо озвучене високим гостем із району повідомлення про те, що Стрийщина – на першому місті в області за комплексом показників, «наприклад середня зарплата у нас – понад 9 тисяч гривень, тобто ДРУГА після Львова», нікого з присутніх, переважно пенсіонерів із півтора-трьома тисячами «доходу», не порадувало.

Натомість, за словами селян, маємо погані дороги, не маємо вуличного освітлення, маємо неякісне, але дороге, як для пенсіонерів (11 грн) транспортне обслуговування, злиденність фельдшерсько-акушерського пункту, не маємо ані дитячих, ані спортивних майданчиків, є замуленість меліоративних канав і відсутність сучасного генплану забудови, закрита початкова школа і потреба у дитсадку, надзвичайно дорогі ліки і високі тарифи, неуважність медиків ЦРЛ і «коли нарешті аграрний коледж поверне землі, які забрав і не використовує», «хто і чому заблокував Нежухівську ОТГ і до кого нас приєднають?» і т.д., і т.п.

Дійсно, якби оту Нежухівську об’єднану територіальну громаду, на яку ДОБРОВІЛЬНО зголосилися 5 сіл, в тому числі Заплатин із Дібровою, було тоді створено, то багато нинішніх питань відпало б. Але районна влада була категорично ПРОТИ. Тобто, тим самим саме вона – відповідальна за той стан речей, що спостерігаємо на території Заплатинської сільради сьогодні. Правда, і це перше ПРОЯСНЕННЯ в життєвому мороці заплатинців, за словами Любомира Кащука, «нас чекає ПРИМУСОВЕ об’єднання зі Стриєм», бо до нього – 5 кілометрів, там всі працюють, водять дітей в школи і садочки, користуються медичними та іншими послугами… Отоді – ЗАЖИВЕМО!

Ще одне ПРОЯСНЕННЯ. Всім пенсіонерам з 11 жовтня було проведено так зване осучаснення пенсій. Таке осучаснення буде регулярним, починаючи з 2019-го – щодвароки.

Щодо медицини. Реформа офіційно почалася з 1 січня 2018 року, але «гроші за пацієнтом» ще не пішли – ще немає механізмів втілення медичної реформи в життя. Щойно реформа запрацює наповну – все буде ДОБРЕ. Чом не ПРОЯСНЕННЯ?!

На ремонт дороги Стрий-Заплатин цього річ виділено з районного бюджету 500 тисяч гривень. ПРОЯСНЕННЯ? Звичайно. Але тут же й ложка дьогтю – всі інші вулиці-дороги, вбік від центральної, – комунальна власність, тобто за кошти сільради, котра, як відомо, дотаційна… Або ж – коштом самих жителів… Тим же робом вирішуються і питання вуличного освітлення, дитячих і спортивних майданчиків, чищення ровів, виготовлення генплану села і так далі. Навіть пошук перевізника (бо з нинішнім монополістом – Стрийським АТП – немає ніякої ради, що хоче – те й робить, а влада – безсила. Та й домовленість обласної влади з асоціацією перевізників Львівщини про половинну вартість проїзду пенсіонерів на нього не діє) для участі в тендері покладається на «тих, хто має знайомих бажаючих».

Тобто, одним словом, попри сплату чималих податків і зборів, високі комунальні тарифи і ціни на все, сільські жителі, серед яких більшість пенсіонерів і дітей, мають із тієї мізерії, що залишається на сяке-таке виживання, скидатися на власну інфраструктуру. За відомим принципом: порятунок потопаючих – справа рук самих потопаючих.

Такий невтішний висновок випливає з усього почутого від районного десанту на зустрічі з жителями Заплатинської сільської ради.

А ПРОЯСНЕННЯ у формі ОБІЦЯНОК ми спостерігали не раз. Особливо – в постМайданний час, за нинішнього олігархічно-компрадорсько-офшорного режиму. Кажучи словами відомого публіциста Олександра Нагорного, «вчорашня система подвійних стандартів і подвійної бухгалтерії моральних і матеріальних цінностей живе і переживає ренесанс. Ну не знають у нас владоможці інших дій арифметики, як відняти у народу й поділити межи своїми національну власність і національний продукт!». Додам: і все це подати сьогодні під соусом «ЖИТТЯ ПО-НОВОМУ».

 

Василь АЛЄКСЄЄВ

Лютий17/ 2018

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України