• Сьогодні: Субота, 13 Серпня, 2022
Інфо ПС

ЗАМІСТЬ РОСІЇ – В ПОЛЬЩУ. ЛИШЕ ЗАКОННО!

Віднині наші співвітчизники, які хочуть виїхати для працевлаштування до Польщі, зможуть безкоштовно отримати інформацію про перелік необхідних документів та процедур для захисту своїх прав. Про це домовилися громадська організація «Всеукраїнська асоціація компаній з міжнародного працевлаштування», Польсько-українська господарча палата та міжнародна організація «Європа Північ — Схід» (ENEIA). Днями сторони підписали у Києві Меморандум про співробітництво для забезпечення прав трудових мігрантів, повідомляє Укрінформ.

За різними оцінками, зокрема й польського уряду, в цій країні вже працює від 700 тисяч  до  мільйона українців. У 2017 році потік заробітчан ще зросте, адже сусідня держава зрівнює у правах зі своїми громадянами працівників з інших країн. Саме тому процес виїзду за кордон на роботу має бути легальним та офіційно оформленим.

«Не секрет, що нині багато українців виїздить за кордон з економічних причин. У Польщі місцеві працівники мігрують на Захід, а замість них країна приймає працівників з України. Така ситуація приводить до динамічного зростання потреби польської економіки у працівниках», — зазначив голова Польсько-української господарчої палати та колишній міністр економіки і праці Польщі Яцек Пєхота.

«Ми всі за те, щоб наша молодь їхала за кордон, дивилась на нормальну роботу, переймала кращі технологічні й соціальні практики, а потім поверталася на батьківщину. Адже цифри свідчать, що найбільший інвестор в Україні — наші заробітчани. За деякими даними, щорічно від них надходить 6—7 мільярдів доларів», — заявив Олег Дубіш, член керівництва і Повноважний представник  Асоціації ENEIA в Україні. Нині,  на його думку,  йдеться про зміну трендів. І надати цивілізовану альтернативу тим, хто не бажає підтримувати економіку північного сусіда-агресора, але ще не може сповна реалізуватися в Україні, якраз і спроможна українсько-польська угода, що обіцяє захист і виконує просвітницьку місію.

«Багато хто досі не розуміє, що легальне працевлаштування дає набагато більше переваг, ніж нібито дешевші спроби домовитися про роботу із сірими посередниками або працювати за кордоном нелегально, — каже Василь Воскобойник, президент ГО «Всеукраїнська асоціація компаній з міжнародного працевлаштування», — До того ж, треба пояснювати людям цінність їхнього життя, щоб вони працювали з надійними страховими компаніями.  Якщо наші громадяни навчаться працювати за європейськими правилами, то нові поведінкові стереотипи вони поширюватимуть і в Україні. Так і відбуватиметься цілком реальна євроінтеграція».

 

Довідка:

Всеукраїнська асоціація з міжнародного працевлаштуванняє неприбутковою громадською організацією, що опікується питаннями та проблемами, пов’язаними з працевлаштуванням за кордоном громадян України. Членами асоціації є незалежні приватні компанії, що надають послуги у сфері міжнародного працевлаштування. Асоціація була створена заради координації зусиль всіх учасників ринку працевлаштування за кордоном та ефективного захисту інтересів українських працівників, що збираються шукати роботу за межами України.

Міжнародна організація Європа Північ – Схід (ENEIA) опікується демографічними проблемами, питаннями наявності і міграції трудових ресурсів та їх впливу на соціально-економічний розвиток регіону Центрально-Східної та Північної Європи.

Польсько-Українська господарча палата є однією з найстарших двосторонніх палат в Польщі, яка протягом двадцяти років працює, щоб покращити розвиток економічних і культурних польсько-українських стосунків.

Жовтень12/ 2016

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України