• Сьогодні: Субота, 23 Січня, 2021
Інфо ПС

ЗА ВЕЛИКИМ РАХУНКОМ У НАС СУТТЄВИЙ ЦИВІЛІЗАЦІЙНИЙ КОНФЛІКТ. І НЕ З РОСІЄЮ

Зануреність у актуальні поточні події заважає бачити загальну картину. Зокрема, ми упускаємо дуже суттєву деталь. У нас не тільки війна з Росією, війна зі своїми олігархами, що має елементи загального внутрішнього конфлікту (особливо після березневих виборів).

За великим рахунком у нас суттєвий цивілізаційний конфлікт. І не з Росією.

У нас глибинний віковий конфлікт між Україною селянською, не модернізованою і Україною, яка пнеться пройти шлях модернізації, який європейські країни в основній масі своїй пройшли сто і більше років тому.

Не модернізованій Україні глибоко плювати на розвиток науки, технологій, урбаністики, правознавства, екології, культури (поза рамками шаровар і вишиванок). Зрештою, прибічників селянської української нації не цікавить навіть фінансова частина нашого суспільного буття, не кажучи про розвиток економіки в цілому.
На шлях модернізації нас часто пробують тягнути люди, які підкреслюють свої неприналежність до селянської нації і цим у значної частини патріотів викликають лють і озлобленність навіть уже не на персоналії, а на те, що вони пропонують….    Найяскравіші приклади із останніх днів. “Так, Сенцов не зрадник, але чому він українською не говорить”, “Що там дзеренчить той Федоров про державу у смартфоні, краще б українську вивчив”, ” Абрамяучас уже вдруге в українському уряді, а поукраїнськи досі не говорить“…
У цьому році двічі виборці України проявили свою волю до радикального оновлення країни. Не підлатать, зашити, заліпити, а радикально… А без змін у цивілізаційних засадах української нації це зробити буде неможливо.

Модернізація і космополітизм це не синоніми. Нам слід суттєво змінити шкалу цінностей, які є хребтом нації. Це робота не для всіх, це робота для еліти української, яка постійно займає агресивно-оборонну позицію і не генерує сучасні смисли для своїх же дітей.

Розумієте, ми часто поняття біологічне “еволюція” застосовуємо до соціально-культурних процесів некоректно. Еволюція носить спонтанно-випадковий характер. А в соціумі саме свідоме акцентування (культивування) на певних цінностях тільки і може принести не випадковий результат. Ті ж самі євреї віками культивували любов до книги, до знань, до науки, комерції. Чи слід дивуватися їхньому успіху у сфері науки, медицини, бізнесі? А ми, погляньмо, скільки подали у цьому році в українські вузи на спеціальності математики, хімії, фізики… Одиниці.

Це якраз і є абсолютна немодернізованість української нації. Ми не акцентуємо на розвитку інтелекту, на сучасних інформаційних технологіях… Підручники в українських школах зовсім не вживають промислову термінологію, не кажучи про поняття 21-го століття… Одні верби, пшениці, жниварки…

Повторюся – це не тема суспільства, це – проблема української еліти.

 

Viktor Leshyk

Жовтень03/ 2019

Коментарs:

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України