• Сьогодні: Субота, Листопад 16, 2019
Інфо ПС

ЗА ПОВНОЇ ОЛІГАРХІЧНОЇ МОНОПОЛІЇ, ЗА ПОВНОЇ МОНОПОЛІЇ НА ЕЛЕКТРОННІ ЗМІ ЕКОНОМІКА УРСР НІКОЛИ НЕ СТАНЕ РИНКОВОЮ

Вибори без ринкової економіки – чергова фата моргана, як той самий комунізм.

Якщо жити довго, то можна побачити все і протилежне всьому.
Моє формування як громадянина проходило в атмосфері повної відсутності демократії і, власне, громадянських свобод. Сама система кадрового радянсько-партійного відбору була не просто елітарною, а закрито – номенклатурною. І ми бачили, як ця система вироджується. І саме у відсутності демократичних механізмів відбору керівних кадрів чимало хто бачив основну причину занепаду імперії СССР. А тут ще з єдиного телеканалу щодня, як ілюстрація деградації, шамкаючий клуб престарілих маразматиків, які себе називали Політбюро ЦК КПРС.
Тому ми з приходом в СССР до влади Горбачова вітали кожен жест і натяк на демократію. Молоді сподівалися на те, що відкритий демократичний відбір (як на Заході) дасть шалений ріст в економіці, науці, освіті…
Цю ілюзію охоче підгодовували численні зарубіжні грантові інституції. Ми стали формально робити все, як у них, а результати отримали протилежні – останнє місце за рівнем життя у Європі.

Чому? Тому що ми не помітили одну суттєву дрібницю. Добробут, благополуччя розвинутих країн базується не стільки на загальному виборчому праві, скільки на інституціях вільного ринку, що формувався там не одне століття. Ринок ми сприймали просто як синонім економіки. Непланової, не керованої з міністерств, такої, що сама себе вдосконалює. У цьому ще одна ілюзія і шкідлива установка.
Правила, у тому числі й правила ринку, мають бути встановлені волею політиків і у такий спосіб, щоб сприяти конкуренції, у тому числі кадровій конкуренції. За повної олігархічної монополії (злегка змінюється з кожними виборами лише доля того чи іншого олігарха-переможця), за повної монополії на електронні ЗМІ економіка УРСР ніколи не стане ринковою. Ніколи. Вибори ведуть нас по одному й тому ж колу. Бо олігархи не дають створити конурентний ринок. Тому ці вибори без ринкової економіки – чергова фата моргана, як той самий комунізм. Тому без неформального тиску на владу суспільства не обійтись.

А щоб бути активним громадянином, не обов’язково ж мати депутатський мандат…

 

Viktor Leshyk

Жовтень28/ 2019

Коментарs:

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України