15 травня 1873 року розпочалася історія одного з найвидатніших українців ХХ сторіччя, державника, аристократа, військовика і реформатора Павла Скоропадського. На жаль, сьогодні постать останнього Гетьмана затьмарена роками радянської пропаганди та безліччю стереотипів чи упереджень. Для більшості українців Скоропадський – зрадник, експлуататор “бідних селян”, німецька маріонетка чи російський імперіаліст, але майже ніхто не згадує про його внесок у розвиток України.
Саме Гетьман Павло Скоропадський розвивав армію, створив проекти дієвих реформ, утворив Академію Наук, відкривав університети та підіймав престиж України на міжнародній арені, поки його лівацькі опоненти гризлися між собою.
За іронією долі, Гетьманат впав не від рук більшовиків чи білих, а від рук самих українців. Єдина справді потужна держава, з вишколеним апаратом управління, висококваліфікованими фахівцями в усіх галузях – від армії до економіки (на противагу Волохам, Винниченкам чи Поршам), була знищена руками власних громадян, що привело до 70-річного рабства, Голодомору та інших репресій проти українців.
Гетьманат не був ідеальним, але за менш ніж рік свого існування він став реальною Українською Державою – завдяки харизмі та таланту Павла Петровича Скоропадського. На жаль, маси повелися на лівацькі міфи свободи й рівності та не дали Україні шансу на існування.