Найпростіший спосіб економії електроенергії – встановити енергоощадні лампи. Лампу потужністю 0,022 Вт можна придбати за 98 грн. До прикладу, для того, щоб замінити всі лампочки в однокімнатній квартирі (по одній – на кухні, в туалеті, коридорі і ванній, три в люстрі у кімнаті) знадобиться 686 грн. Якщо лампа у 75 Вт за місяць набирає 65,2 кВт/год, то «дорогі» енергоощадні – 19 кВт/год. Помножте на нові і ще новіші тарифи… Правда, купувати такі лампи варто туди, де користуєтеся світлом найбільше.
Другий. Встановити двохзонні лічильники на електроенергію. Такий лічильник разом з установкою коштує 1376 грн. Але він дозволяє вночі платити за “світло” на 50% дешевше. Якщо активно користуватися електроприладами вночі – прати, пилососити і т.п – цей лічильник окупиться за три роки.
Утепливши дім і встановивши тепловий пункт, можна економити на “комуналці” більше 50%. Тепловий пункт у будинку на 100 квартир може обійтися в 300 тисяч гривень, по 3000 грн з кожної квартири. Він дозволить економити до 30% тепла і окупиться за 2-3 опалювальні сезони.
Експерти також радять:
холодильник поставити за 10 см від стінки і подалі від батарей і прямого сонячного проміння, у прохолодне і темне місце;
порохотяг не варто часто вимикати і вмикати під час прибирання, а заповнений пилом він споживає едектроенергії на 20% більше;
напівзавантажений бак пральної машинки 50% своєї потужності витрачає даремно, а прання при температурі 30°С замість 40°С економить 40% енергії.
Коментарs: