• Сьогодні: Вівторок, 5 Липня, 2022
Інфо ПС

ВИПАДКІВ, КОЛИ ІЗ СІЗО ВИХОДЯТЬ НА ВОЛЮ, – ОДИНИЦІ

Шість років відсиділи у СІЗО, аби почути в залі суду, що не винні

Троє львів’ян, яких звинувачували у жорстокому вбивстві, тепер вимагатимуть компенсації від держави. Заявляють: їх катували, аби вибити зізнання. Та навіть з ним прокуратура не змогла добитися обвинувачувального вироку. Цю історію адвокати називають унікальною і чи не першою такою за часи українського судочинства.

«Шість років рівно щоночі лягала спати в камері і постійно плакала. Питала в Бога: за що? чому у моїй квартирі? Не знаю, до сих пір», ― говорить Ірина Льошина, яка була однією з підозрюваних у вчиненні жорстокого вбивства.

У її квартирі знайшли задушену закатовану жінку. Ірина твердить: загиблої майже не знала, а в помешкання в’їхала за місяць до трагедії. Отримала його як сирота від міської ради.

«Двері відкриті були. ЖЕК ключів не знайшов. Я приходила тільки по вечорах спати. І коли я прийшла, це було десь півдванадцятої ночі, в хаті хтось був. Світла, газу в мене не було. Я попросила сусіда, щоби прийшов. Ми зайшли, а там лежала та Леся з зав’язаними руками. Я її тоді не впізнала. Вона була вся синя. А вже коли в Галицькому райвідділі мені показали її обличчя, я сказала, що знаю цю жінку, раніше бачила. Вона працювала на Привокзальному базарі, а я туди приходила до знайомих. Але ми зналися тільки з вигляду, ніколи не розмовляти. А тим більше вона ніколи до мене в гості не приходила», ― розповідає Ірина Льошина.

Разом із Іриною затримали ще двох її знайомих. Зокрема й Андрія. Він каже: жінку, яку нібито вбив у змові, навіть ніколи не бачив.

«Ні, не бачив і нічого про неї не знаю. Мої відбитки пальців були на дверях у тій квартирі, в якій її знайшли. Я знаю власницю цієї квартири – Ірину. Але ні на тілі, ніде в самому помешканні не було моїх відбитків», ― пояснює Андрій Чорний.

Водночас згодом затримані написали зізнання у вбивстві. Заявляють: їх до цього змусили.

«Хлопці здалися, я не здалася. Мене ще десь шість днів били. Різали язик. Баклахами якимись. Потім книжками. З якогось відра виливали воду», ― розказує Ірина Льошина.

Прокуратура вимагала довічного ув’язнення.

«Ми довели у суді, що ці покази були, м’яко кажучи, не щирими, такими, що давалися під тиском. Інших доказів вини не існувало і не існує на сьогоднішній день», ― наголосив адвокат Ростислав Доль.

Галицький суд Львова виправдав усіх трьох підозрюваних у зв’язку із недоведенням вчинення злочину. І постановив негайно звільнити їх з-під варти. Тепер адвокати готують зустрічний позов.

«За таке протиправне дійство відносно них належиться їм, без сумніву, компенсація. Але ми ще чекаємо засідання апеляційного суду, бо сторона обвинувачення подасть апеляцію», ― говорить адвокат Олег Волкун.

Якщо ж вирок залишиться у силі, то потерпілі за законом мають право на компенсацію, не меншу розміру мінімальної зарплати. Тепер це ― по 3 тисячі 200 гривень за кожен місяць у СІЗО.

Та чекати роками в ізоляторі вироку суду для України зовсім не дивина.

«Статистична звітність відома по тих людях, які утримуються більше двох років і більше. Таких є в нас в межах Львівської області близько 20 осіб із 500, які утримуються в ізоляторі. Є ще особи, які отримуються в місцях попереднього ув’язнення вісім років, десять. Так, є такі люди», ― повідомив заступник начальника обласного управління департаменту виконання покарань Мирослав Демків.

За новим кримінальним кодексом, кожні два місяці суд має переглядати запобіжний захід. Також Феміда більше не має права відправляти справи на дорозслідування, а мусить винести вирок. Втім випадків, коли зі слідчого ізолятора виходять на волю, одиниці, констатують правозахисники.

«Можна говорити, що в нас є просто суспільство тотально винних людей. По судовій статистиці, яка опублікована, за 1 півріччя 2016 року, в нас кількість виправданих людей становила приблизно 450 осіб на 48 тис. засуджених», ― розповів адвокат Олег Мицик.

Intermarium

Січень15/ 2017
  • riter Відповісти
    5 років тому

    – чекати роками в ізоляторі вироку суду для України зовсім не дивина!.

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України