• Сьогодні: Неділя, 3 Липня, 2022
Інфо ПС

ВИМИРАННЯ ЗАГРОЖУЄ КОЖНОМУ ТРЕТЬОМУ ВИДУ ТВАРИН

30% видів живих істот на Землі зараз знаходяться на прямому шляху до вимирання, пише Phys.org. Масштаби зникнення видів зараз можна порівняти з тими, що були 65 мільйонів років тому, коли вимерли динозаври.

Мексиканські дослідники підрахували, що загроза вимирання нависла над 41% усіх видів земноводних і 26% всіх ссавців. З’ясувалося, що за останні сто років ареали проживання багатьох видів ссавців скоротилися на третину.

За даними екологів, за часів, що передували домінуванню людини, кожні сто років зникало приблизно по два види ссавців на кожні десять тисяч видів, які існували у той час. За останні кілька століть ця цифра зросла у 114 разів. За два останні століття зникло стільки ж видів, скільки раніше зникало за десять тисяч років.

Найсильніше постраждали великі ссавці, що живуть на південному сході Азії і в тропічній Африці, а також на сході США і на заході Європи. За оцінками вчених, через 20-30 років ситуація може різко погіршитися.

“Масові втрати популяцій і видів – це прелюдія до зникнення багатьох видів і скорочення тих природних систем, які роблять цивілізацію можливою”, – підкреслив автор нового дослідження Херардо Себаллос із Національного автономного університету Мексики.

Липень11/ 2017

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України