• Сьогодні: Середа, 6 Липня, 2022
Інфо ПС

ВИХІД ОДИН – НЕ ПЛАТИТИ АБО ПЛАТИТИ, СКІЛЬКИ МОЖЕШ!

12609527Цікава пропозиція

ВИХІД ОДИН – НЕ  ПЛАТИТИ АБО ПЛАТИТИ, СКІЛЬКИ  МОЖЕШ!

Якщо народ не чують керівники країни, народ має повне право не чути їх.

      Середня ціна імпортного газу 130 доларів США за тисячу кубів, що становить за нинішнім курсом 3240 гривень. У той же час єдина ціна на газ для населення України становить на даний момент 6886, вже з урахуванням недавньої знижки.Про це в ефірі програми «Люди.Hard talk» на телеканалі «112.Україна» заявив міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик.

      Відповідаючи на запитання, чому українському споживачеві доводиться платити майже 7 тисяч гривень за тисячу кубометрів газу, Насалик сказав: «Тарифи і ціна на газ – це абсолютно різні речі. Ми зараз вийшли на ціну газу – 6886. Реальна імпортна ціна – близько 130 доларів».І додав: «Це ціна України за свою незалежність».

      Більше того, за словами міністра, газ, видобутий в Україні, навіть дешевший цих 130-ти доларів. Навіть, якщо додати до витрат і кредитні зобов’язання НАК «Нафтогаз», то ціна українського газу залишиться в межах 2-х тисяч гривень за тисячу кубів. Як відомо, одна українська компанія «Укргазвидобування» видобуває на території, підконтрольній Києву, 14,5 млрд. куб. м. газу в рік. А цього нинішньому населенню цієї території цілком вистачає.

     Це – слова не кого-небудь, а міністра  енергетики! Тоді в чому справа? Чому ми з вами маємо переплачувати більш, ніж утричі?

     Ось що думає з цього приводу керівник «Публічного аудиту», юрист і економіст Максим Гольдберг: «Нам кажуть, мовляв, європейці платять за комунальні послуги 300 євро в місяць, і ви платіть по-європейськи. Але ж європеєць заробляє 2000 євро. Зних можна віддати 300 за комуналку. А коли ти заробляєш 150-200 євро – це абсурд вимагати 300. Я категорично проти таких розкладів, тим паче, що українського газу для населення достатньо.

     13-го травня я запросив до себе кращих в Україні експертів. Для мене було важливо почути думку професіоналів, не дивлячись на ранги, політичні погляди і партійну приналежність.Ні  Гончаров, ні  Охріменко, ні  Землянський, Блінов, Марунич і Гаврилечко не мають до мене жодного відношення. Вони не в мене на зарплаті, не члени «Публічного аудиту», вони живуть за своєю програмою. Однак кожен із них підтвердив основоположні висновки, що газу вистачає, його максимальна  собівартість відома, формула  розрахунку  ціни на газ не є економічно  обгрунтованою, тому що в ній потоптано первинні постулати ціноутворення. Це ж стосується тарифів ЖКГ. Не можна явно завищені норми називати економічно обгрунтованими. Плюс тарифи затверджені державним  органом, котрий не має права на існуваннявін створений у 2014 році не конституційно, про що є рішення  Конституційного суду. Всі експерти підтвердили ці основні  постулати і те, що висновки спеціалістів «Публічного аудиту»,які півтора роки тому порушили цю тему, були правильні.

    Я прихильник радикальних заходів. Якщо мене не чують, якщозі мною не хочуть рахуватися, я також перестаю когось чути.Якщо народ не чують керівники країни, народ має повне право не чути їх. Народу кажуть «заплати» – він не платить. Взагалі.

     Формула «не платити» спрацює лише тоді, коли в неї повірить і виконає більшість населення, принаймні не менше третини. До речі, в Києві вже був подібний прецедент десь десять років тому, коли міська влада втричі підняла тарифи на будинкову територію. Кияни відмовилися платити, і Кабмін відмінив рішення КМДА. А зараз це потрібно перенести в масштаб країни».

      Певно, я не такий радикал, як Гольдберг, бо вважаю, що, попри всі несправедливості в плані тарифів і цін при пенсіях і зарплатах менше прожиткового мінімуму, платити все-таки треба. Але стільки, скільки дозволяє тобі твій гаманець. Аби формально правила гри з так званими постачальниками послуг були дотримані. А якої думки ти, читачу?

     Проте, з основними висновками Гольдберга та експертів не можна не погодитися. Як і з наступною думкою Максима: «Я був бидуже радий, якби український народ, подібно до європейських, до американського народів зміг просто сказати: «Ні, не буде так,як ви хочете. Ми не віримо. Ви вимагаєте, щоб ми віддавали  гроші за річ, котра належить нам за Конституцією. Проте у нас є сумніви щодо ваших підрахунків – не може це стільки коштувати».Я хочу, щоб люди не погоджувалися сліпо оплачувати такі рахунки.

     До речі, днями були парламентські слухання щодо закону про регулятора, про Нацкомісію з комунальних послуг і ринку енергетики. Нам навіть не надали слова, так як вони створюють не регулятор, а квазі організацію, котра буде слухняною волі президента і прем’єра. А регулятор повинен бути тим, хто від імені народу з владою сперечатиметься, перевірятиме ці всі розрахунки. Це те, чого я хочу в підсумку: щоб ті, хто зараз представляє  українську владу, не заривалися».

      Переконаний – цього хоче більшість із нас. Якщо не кожен. А для цього владі треба не сліпо вірити, а контролювати і перевіряти кожен її крок, спрямований на здобуття всілякими правдами і неправдами копійок із наших, і без того худих, гаманців. І зусилля «Публічного аудиту» в цьому плані можна лише вітати. Бажано – реальними діями! Аби влада, дійсно, не зарвалася…

Василь Алєксєєв

Травень31/ 2016

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України