• Сьогодні: Понеділок, 13 Липня, 2020
Інфо ПС

ВИ Ж, НАСПРАВДІ, НІЯКІ НЕ ПАНИ…

Бо пани не живуть у гнойовищі і називають його містом.

  Більше десяти років я прожив серед української діаспори у Cполученому королівстві Великої Британії. І ви знаєте, основним завданням діаспори у чужій країні є ретельно зберігати і підтримувати свою ідентичність в умовах страшної асиміляції. Зберегти себе, розвивати себе і підтримувати себе.

Зараз пішов уже десятий рік, як я вдома. Проте, відчуття перебування в діаспорі вже в рідній країні і в рідному місті встократ відчутніше тут, аніж було там.  Бо, насправді, мало Стриян сьогодні є, які можуть стати на рівні ноги і без погорди, але гордовито сказати: так, це місто є моє, наше, своє.

І це – правда. Правда – бо я ніколи не говорю того, що не відчуваю. Ну не маю я відчуття того, що ви, Стрияни, є тими, хто користується. Ви, радше, є тим, чим користуються, при чому дуже… м’яко кажучи, негарно.

На жаль, так буває, коли влада стає несумісною з громадою, а люди – замість творців власної дійсності –  стають мовчазними спостерігачами сумної реальності. Реальності, де ваші мрії і мрії ваших дітей збуваються у інших.

А знаєте, чому в діаспорі навіть найбідніший емігрант і переселенець гордо іменується і називається паном серед своїх? Бо він зберіг свою ідентичність, бо він довів власним поступом, що гідний і вартий називатися, а головне – бути – паном.

Ви ж, насправді, ніякі не вони…

Бо пани не живуть у гнійнику і називають його містом, бо пани не тішаться латаною ямою, бо пани не прислоговують і не мовчать, бо пани не преміюють слуг, а самі ходять голі.

Ви – підпанки! Чи як там у народі кажуть – плати, дурний Стриянине, та дякуй панам, що гроші беруть!

 

Олег ФИЛИК, депутат Стрийської міськради, публіцист, адвокат

Вересень17/ 2019

Коментарs:

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України