• Сьогодні: Субота, 13 Серпня, 2022
Інфо ПС

“ВИ, МЕШКАНЦІ МІСТА, НАМ НЕ ВАЖЛИВІ!”

           “Це конфіденційна інформація” або просто “навіщо Вам це знати?” – мабуть, улюблені фрази працівниць (працівники не зустрічалися) комунальних установ деяких українських, не дуже великих, міст.

           Сьогодні мала можливість поспілкуватися з представницями не так давно створеного КП “УК “Комфортний Стрий”, що став об’єднавчим феніксом реформованих стрийських ЖЕКів.

           Перед Новим роком з поштової скриньки вдалося виловити позитивну рекламку з пропозицією вигідних кредитів під 500% і вітальну листівку від Європейської Солідарності. А от перед святом Василя натомість “привітально” надійшов запізнілий рахунок із кругленькою сумою від місцевої управляючої компанії, по-старому – з ЖЕКу.

           Не знаю, хто там що реформував, зміни не були відчутні ні в будинку, ні довкола нього, ні на вулиці, а от суми в квитанції залишилися ті ж самі – високі, нереформовані. Вирішила поцікавитися, за що ж я маю платити.

           Сайту КП “УК “Комфортний Стрий” не знайшла, як і жодної інформації про діяльність, послуги чи тарифи цієї компанії. Добрі люди підказали телефон у “жек”. Дзвоню.

           “Я Вам дам нашу юристку,” – чую відповідь від пані з того боку, яка вирішила мені сама не відповідати на питання про те, як утворюється тариф оплати їхніх послуг. “Прийдіть, ми Вам скажемо Ваш тариф по Вашому будинку, про інші будинки – ні. То конфіденційна інформація”.

           Довго не можу зрозуміти, що там таке таємниче. Пані юристка розказує так само довго, що люди сваряться, якщо чують, що тарифи в різних будинках різні, тому вони не кажуть нікому нічого зайвого…

           Намагаюсь дізнатись, чи буде їхнє КП десь розміщувати інформацію про свої виконані роботи і куди планують витратити зібрані з мешканців Стрия кошти наступного року. Знову чую: “Це конфіденційна інформація”

           Все дуже секретно в управляючій компанії, яка в своїй назві наголошує на Комфорті мешканців міста.

            Після особистого візиту в КП КУ “Комфортний Стрий” я довідалась, до речі, багато цікавого. Інформація, як виявилось, НЕ така вже й таємнича, бо висить у файликах в коридорі реформованого ЖЕКу, а також в деяких під’їздах.

            З кожного житлового метра мешканці, наприклад, мого будинку щомісяця платять приблизно 16 коп за обслуговування димовентиляційних каналів і 1,12 грн за різні ремонтні роботи (побілку стін, відновлення даху тощо). Отже, якщо у когось площа квартири 50 м², то 56 грн щомісяця її власник платить за теоретичний ремонт свого під’їзду. Якщо на практиці у вас 20 років нічого ніхто не робив, то така вже доля нелегкого жеківського господарювання. А що буде далі – конфіденційна інформація.

            І ще цікаво, що із зібраних коштів із кожного квадратного метра житлової площі помешкань, що належать до сфери обслуговування управляючої компанії, нараховується 5% “Винагороди управителю“.

            Ще між іншим я дізналася, що з нового (нинішнього вже) року оплата за квартирні метри для жителів Стрия буде зростати. На сайті Міської ради УК КП «Комфортний Стрий» цілком публічно доводить до відома про свій намір змінити тарифи https://cutt.ly/FIdB0s0  Правда, в самому реформованому ЖЕКу про це не дуже охоче хотіли говорити.

            “Не можна робити те саме і сподіватися на інший результат”, – казав Альберт Ейнштейн. Не варто надіятись на суттєві зміни в реформованих ЖЕКах, якщо сам підхід до жителів і громадського майна там насправді не змінився.

           “Чекайте”, “не бачите, ми зайняті”, “ідіть в Міську раду питайтеся”, “в нас тут термінові справи”, “ми ще не знаємо”, “тут і без Вас купа всього”, “в нас обід”, “сьогодні не прийомний день” – класика жанру від працівниць комунальних установ, які однозначно означають: “Ви, мешканці міста, нам НЕ важливі!”

           Чомусь мені здається, в маленьких містах збереглися не лише гарні українські звичаї святкових співів і смачних пляцків. Куди живучіша і більш помітна в наших буднях традиція радянського класового підходу “великих” людей до “маленьких” із розряду “ніхто”.

           Додаю трохи неконфіденційних фото з інформацією, може кому знадобиться:

Графік роботи КП КУ “Комфортний Стрий”;

Список депутатів, які є відповідальними на цій території Євгенія Пристанюк, Igor Pastushchyn;

Нові тарифи https://cutt.ly/FIdB0s0;

Облік витрат (формування тарифу) одного з будинків;

Сторінка у ФБ КП КУ “Комфортний Стрий” https://www.facebook.com/KomfortStryi. Правда, якщо Ви хочете бачити там усю інформацію установи, мусите стати з нею друзями.

Ksenia Smirnova

Січень16/ 2022

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України