• Сьогодні: Субота, 13 Серпня, 2022
Інфо ПС

ВСІ УКРАЇНСЬКІ ПРОКУРОРИ – ЧИСТІ…

Юрій Луценко після призначення його генпрокурором обіцяв провести у ГПУ “велику чистку”. Розпочата тут перевірка включала збір інформації про діяльність і спосіб життя прокурорів у співставленні з деклараціями про доходи і майно. Якщо ж були невідповідності – мали призначатися службові розслідування. Коли факти різночитань підтверджувалися – спіробітників прокуратури мали звільняти.

Осаточні результати перевірки будуть у січні, але вже зараз можна констатувати, що вони будуть вельми скромні, пише DW, цитуючи офіційну відповідь Генпрокуратури на свій запит: “На даний момент за результатами службових розслідувань, розпочатих після перевірки на добропорядність прокурорів, у діях чотирьох працівників встановлено ознаки дисциплінарних проступків, і вони притягнуті до відповідальності. До двох працівників застосовано заходи матеріального і морального впливу”.naruchniki

Усього ж у системі прокуратури працює понад 11 тисяч прокурорів!

Згідно з власноруч розробленою Генпрокуратурою процедурою, всі українські прокурори мали заповнити і здати в управління внутрішньої безпеки та захисту ГПУ анкету добропорядності. У ній – сім пунктів: чи прокурор не вчиняв дій, що ганьблять його звання, а також правопорушень, пов’язаних із корупцією; чи своєчасно задекларував майно; чи відповідає рівень його життя доходам; чи втручався незаконно в роботу іншого прокурора; чи сумлінно виконує обов’язки, тощо. Під кожним із цих пунктів прокурор мав просто поставити свій підпис.

Хто не підпишеться, що він сумлінно виконує свої обов’язки? Це абсурдна анкета. DW повідомили в ГПУ,що на кінець листопада було подано 11 200 таких анкет.

   Наступний етап перевірки – таємний збір компрометуючих прокурорів матеріалів. Спецкомісія при ГПУ, очолювана громадським активістом, добровольцем АТО Петром Шкутяком, повинна була збирати від громадян анонімні повідомлення про порушення законів прокурорами. Але прийнята процедура перевірки передбачала, що прокурор, проти якого відкрито службове розслідування, має право знати, хто на нього поскаржився і за що. Це зовсім не схоже на таємну перевірку. У підсумку спецкомісія отримала мало повідомлень.

genprokuraturaЕксперт ГО “Платформа спільних дій”, колишній співробітник управління реформ при ГПУ Андрій Слюсар розповів DW, що спецкомісія одержала від громадян інформацію про неправомірні дії та спосіб життя лише 125 прокурорів. І лише у 102 випадках були призначені службові розслідування. А на початку листопада “головний чистильник” Петро Шкутяк звільнився за власним бажанням…

Нині наводити порядок серед прокурорських кадрів продовжить Генеральна інспекція ГПУ на чолі з колишнім Федеральним прокурором і помічником генерального прокурора США Богданом Витвицьким.

“Інспекція щойно формується. Щоб вона запрацювала, потрібен час. У січні всі прокурори, на яких не надійшло  компромату від громадян, вважатимуться такими, хто успішно пройшов перевірку на добропорядність”, – констатує Андрій Слюсар.

Допомогти вичистити прокурорські кадри могло б Державне бюро розслідувань, котре теж знаходиться в процесі… створення.

Листопад25/ 2016

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України