• Сьогодні: Понеділок, 8 Березня, 2021
Інфо ПС

ВСЕ МОЖЛИВО, І БАГАТО ЧОГО МОЖНА ЗРОБИТИ, ЯКЩО МАЄШ ЧЕСНІ НАМІРИ І ЯСНУ ГОЛОВУ

        Коли цитую Бертрана Рассела щодо необхідності стимулювати примноження (у біологічному розумінні) інтелектуально обдарованих людей, сам не можу позбутися відчуття утопічності. Цитата з 30-х років, а попереду були екзерсиси Гітлера-Гімлера з їхнім культивуванням арійського (програма Лебенсборн) і чищенням “неповноцінних” і жах, який відкрився на шляху штучного державного втручання в ніби-то природні процеси…

        Але…

        Прямо зараз є на планеті країна, яка на практиці застосовує позитивну євгеніку – сприяє примноженню розумних і обдарованих у соціумі. Засновнику цієї держави, який отримав вищу освіту в Британії, очевидно, були знайомі соціальні ідеї і Бертрана Рассела й інших філософів, котрі жахалися від перспектив виродження. Лі Куан Ю запровадив програму позитивних стимулів для розумних людей. Результат всі знають – Сінгапур з острівної колонії перетворився у зразок сучасної держави.

         Ось деякі складові тієї програми позитивної євгеніки.

         Концепцію виховання розробив прем’єр-міністр Сінгапуру Лі Куан Ю в 1984 році. Основа концепції – позитивна євгеніка, тобто не вибраковування неугодних, а сприяння відтворенню людей з цінними для суспільства ознаками. Країна стала підтримувати тих, у кого був гарний фізичний розвиток, високий інтелект і відсутність спадкових захворювань. Конкретно: коли сінгапурські вчені-соціологи помітили, що безліч високоосвічених жінок не виходять заміж і не народжують дітей, а безліч чоловіків одружуються на бідних неосвічених малайках та індіанках, Лі Куан Ю розпорядився створити потужну базу для створення нормальних сімей, здатних ростити і виховувати здорових і розумних дітей. Під патронажем уряду було створено два шлюбних агентства. Одне займається освіченими молодими людьми, інше – всіма іншими. Головне завдання шлюбних агенств – укладення шлюбів між парами порівняного соціального та інтелектуального рівня. Тут не тільки підбирають пару молодій людині з урахуванням всіх особистісних особливостей, але й створюють умови для зустрічей, в тому числі і tet-a-tet. При агентствах функціонує мережа спортивних тренажерних залів, кафе, басейнів, дискотек і кінотеатрів. Після укладення шлюбу молодятам від держави “світить” солідний подарунок у вигляді кредиту на придбання житла.

         З іншого боку, наркоманам і неписьменним жінкам пропонується стерилізація, але повністю добровільна, в обмін на велику суму грошей. Недипломовані жінки, котрі заводять другу дитину, платять штраф. Однак, якщо після народження двох дітей така жінка піде на стерилізацію, їй за це пропонується цілком якісне житло.

         У Сінгапурі більшість демографічних проблем намагаються вирішувати не покараннями, а допомогою і заохоченнями: чоловіки, які одружуються на дипломованих жінках, отримують від держави пристойну грошову винагороду. Аналогічне і дуже чимале заохочення чекає і жінку з дипломом про освіту, якщо вона народить більше трьох дітей.

          Всі народжені в Сінгапурі малюки отримують однакові стартові умови. Дитсадки і початкові школи не діляться на елітні і неелітні, але раз на рік для всіх 11-12-річних проводиться глобальне тестування на IQ. Для обдарованих дітей будуються спеціальні школи, для високоосвічених людей організовуються безкоштовні круїзи, кращі з кращих потрапляють в елітні навчальні заклади.

          У всіх школах і дитсадках дуже пильно стежать за фізичним і моральним розвитком дітей. Їх змалку залучають до спорту, праці, дисципліни. А ще до культури поведінки. У Сінгапурі штраф за викинутий папір становить сума, еквівалентна 270 доларам США. Той, хто забув злити унітаз, платить 180: “культурою” тут дістають і дорослих.

         Сінгапурська малеча більше часу проводить в дитсадках і школах, ніж удома. При всіх дитячих установах діє розгалужена мережа гуртків, секцій, клубів за інтересами, тому сінгапурські діти практично не дивляться телевізор і завжди зайняті чимось корисним. Після закінчення школи молодь зазвичай іде в свої або закордонні вузи, вважаючи за краще вибирати технічну освіту або школи бізнесу. Молоді постійно вчаться, їхні голови більше нічим не зайняті. Питання створення сім’ї їх не хвилюють, бо після закінчення вузів ними займеться шлюбне агентство. Також їх не турбують питання працевлаштування: за кожною розумною дитиною змалку стежать великі корпорації, щоб потім запросити до себе на роботу.

          Результат роботи такої комплексної, що враховує масу факторів, системи виховання, не забарився. Країна за темпами розвитку – одна з передових у світі. Постійний приплив молодих свіжих мізків у промисловість і бізнес гарантує подальше процвітання. Так, в Сінгапурі немає демократії. Творець цієї системи Лі Куан Ю свого часу сказав: «Надлишок демократії веде до недисциплінованості і безладу, які несумісні з розвитком …».  А коли директора шлюбного агентства Сюзан Шан запитали: “Чи не занадто сильно держава втручається в особисте життя молодих сінгапурців? “, вона відповіла: “Уряд витрачає астрономічні суми на освіту. Справедливо, що натомість він хоче отримати потомство, яке забезпечить добробут острова…”.

         Так було створено сінгапурське економічне диво: країна-казка.

         Не треба відразу всіх породистих псів, що сподобалися, тягнути до себе в дім. Ми – не Сінгапур, а Сінгапур – точно не Україна. Але написав сьогодні це для того, щоб спростувати твердження: о, ні, це неможливо! Хіба так можна?

         Все можливо і багато чого можна зробити, якщо маєш чесні наміри і ясну голову.

Viktor Leshyk

Листопад01/ 2020

Коментарs:

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України