У ніч на четвер до Києва повертається паралімпійська збірна України, яка в Ріо здобула рекордні 117 нагород – 41 перше місце, 37 друге, 39 третіх.
Премії в $ 40 000 чекають відразу 62-х золотих призерів, адже в чоловічій естафеті з плавання чемпіонами стали семеро людей, в команді з настільного тенісу – троє, а в футболі – 11 гравців. А це $ 2 480 000. Виплати за 40 срібних нагород (була естафета в плаванні комплексом у чоловіків) становитимуть $ 1 040 000. А за 46 бронзових (включаючи змішану естафету у плавців) – $ 828 000. У сумі – $ 4 348 000, або трохи більше 112 млн грн. При цьому до 2018 року, за словами міністра спорту Ігоря Жданова, премії паралімпійців зрівняють з олімпійськими – $ 125.000, $ 80.000 і $ 55. 000.
“Найзолотішим” став харківський плавець Максим Кріпак. 21-річний дебютант Ігор 5 разів став чемпіоном і тричі завойовував “срібло”, встановивши масу рекордів. Максим – другий в списку найтитулованіших в Ріо, на одне “золото” більше взяв білоруський плавець Ігор Бокій. Як зізнається Максим, він інвалід дитинства – права нога “підсохла, значно менше лівої”. Стопу не відчуває. У повсякденному житті пересувається самостійно, але відчуваючи постійний біль. Через це не може плавати брасом. Прийшов до басейну для оздоровлення, а років в 9-10 почав тренуватися серйозно. Навчається в Харківській академії фізкультури. Дівчина Максима – колишня балерина. А найбільше нагород везе додому плавець Євген Богодайко – 9 при 4 золотих.
Коментарs: