• Сьогодні: Вівторок, 19 Січня, 2021
Інфо ПС

ВЛАСНИКИ НЕ СТРАЙКУЮТЬ

         Що ріднить масовий вихід людей у Білорусі, Франції, Україні, США?… Різна історія, різна ментальність, разюча різниця у національному багатстві… Що спільного?

         Є одна малопомітна глибинна річ, про яку не пишуть журналісти чи стрімери у момент подій. А пишуть згодом – історики.

         Можливо, вони звернуть увагу, як разюче виріс відсоток людей у названих країнах, які не мають більш-менш значимої власності. Я зараз навіть не тільки про дрібну виробничу власність. Багато з тих, хто виходить на вуличні протести, не мають навіть власного житла.

         Одна із заповідей Лі Куан Ю: власник не бунтує. От тому в Сингапурі всіляко заохочували кредитування індивідуальних будиночків, от тому прості громадяни стали власниками сотень муніципальних служб, скажімо, міської транспортної компанії.

         Лукашенко багато зробив для збереження і роботи державних підприємств. Але відчудження працівників від власності таке саме, як в СРСР і як у США. Наймані працівники охоче голосували днями за страйки в Білорусі.

       “Власники не страйкують“.

       Абсолютно все вище написане стосується і України. Стабільність і процвітання країни можна забезпечувати не лише бурхливими шоковими виборами чи диктаторською поліцейщиною, але й участю мільйонів у отриманні прибутку. Нас, за сучасного стану справ, коли 26 сімей на планеті мають у своєму розпорядженні стільки коштів, скільки половина людства, чекають набагато масштабніші потрясіння, аніж у 2020 році.

Viktor Leshyk

Серпень16/ 2020

Коментарs:

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України