• Сьогодні: Субота, 16 Січня, 2021
Інфо ПС

ВІЙНА ПУТІНА ПРОТИ УКРАЇНИ

Про причини виникнення революції, націоналізм та історії, пов’язані зі стереотипом криміналітету в Україні.

Є дуже багато різних причин, які дискутуються на Заході про кризу і війну. Я думаю, що вони усі помиляються, коли кажуть, що це – вина Заходу чи причини розширення ЄС і НАТО. Я думаю, що це швидше пов’язане з питанням національної ідентичності. Це пов’язано з тим, що російські лідери, російські опозиціонери, так звані фахівці, вважають, що ми не існуємо, а наша держава – фейкова, банкрутизована, п’ята колона Заходу.
Не було потреби пояснювати західним українцям, хто ж такі росіяни, хто такі москалі. Не було потрібно пояснювати, що вони не наші брати, але у східній і південній Україні це необхідно було зробити. Все те, що відбулося, для них було повною зрадою. Бо брати такі речі не роблять, вони не крадуть частину твого будинку, не ґвалтують твою сестру і не вбивають твою маму. Вони – вже не брати.
Нашу державу краще розуміють у Вашингтоні, Лондоні, Брюсселі, ніж у Москві. Чому? У них є чимало стереотипів і міфів про Україну, тому не можуть об’єктивно оцінювати ситуацію.
Існує такий стереотип, що російськомовні українці – росіяни. Підвладні Москві вважають, що всі вони – пропутінські і проросійські, але ніяк не патріоти і не українці. Через це дослідження я зрозумів, що більшість російськомовних українців є патріотами України. Вони воюють на фронті, навіть у націоналістичних формаціях. Але розуміння «російськомовний патріот України» немає у Москві. Вони не можуть собі збагнути, що це за людина.
Саме бажанням і відчуттям такої незбагненної влади й харчується московське військо загарбників. Це триватиме ще довго, а єдина людина, яка може поставити крапку кровопролиттю – Путін. Він той, хто це почав і лише він може завершити.
Очевидно, якщо ми готові піти на капітуляцію і здатися, то війна закінчиться вже завтра, але опитування показує, що тільки 16% українців готові на це, здебільшого ті, хто живе поблизу гарячих точок.
Одне – жити там, а інше – у Львові чи Києві і, певно, вони будуть голосувати за тих, хто буде пропонувати їм такий варіант.
Більшість українців вважають, що Росія повинна заплатити за все. За війну, за збитки, за скалічені життя. Вони першими повинні віддати Донбас і Крим, покинути окуповані території. У соцопитуваннях більш ніж 70% українців висловили таку думку.
Для Путіна такого слова, як компроміс немає, він на це не піде.
Однак, як не дивно, були і позитивні результати подій, які ніколи не хочеться згадувати. Йдеться про безвіз, Томос, мінімізацію російського впливу на Україну. Коли я писав англомовне видання, то називав це явище землетрусом для Росії.


У книзі «Війна Путіна проти України» Тарас Кузьо застерігає, щоб ми не довіряли тим, хто обіцяє мир вже завтра, закінчити війну і опустити ціни на газ потрібно бути реалістами.

Тарас КУЗЬО, канадський політолог

Березень16/ 2019

Коментарs:

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України