• Сьогодні: Неділя, 3 Липня, 2022
Інфо ПС

ВБИВСТВО, ЧЕРЕЗ ЯКЕ ДОНБАС СТАВ РОСІЙСЬКОМОВНИМ

Алчевськ названо на честь Олексія Алчевського, якого російська Вікіпедія нахабно називає «рускім промишлєнніком». Це при тому, що Алчевський був, за словами дружини, «фанатичним українцем», вкладав величезні кошти в український рух – і це в часи Емського указу, коли ставлення до ідейних українців було, певно, гіршим від ставлення до євреїв (а до них ставилися точно погано).

Алчевський – не просто дрібний торговець, який став засновником першої і найбільшої в Російській імперії фінансово-промислової групи. Він один із тих, хто створив Донбас – із безводного степу перетворив його в індустріальний центр (ще ДО Юза). Скупивши землі у поміщиків (а вони коштували недорого), він не вигнав селян, а зробив з них шахтарів – селянам або надавали іншу землю, або перенавчали на робітників. Це були УКРАЇНСЬКІ селяни.
Перенавчання селянина – складний і тривалий процес, котрий бізнес бере на себе вкрай рідко (чомусь Запоріжсталь і МоторСіч це завдання повісили на бюджет). Але після цього з’являвся УКРАЇНСЬКИЙ робітник. В усякому разі український селянин не перетворювався в безробітного люмпена.
Він побудував найновіші на той час металургійні заводи з прокатними станами БЕЗ іноземних інвестицій (єдиний в Російській імперії, нагадаю, комуністи виправдовували цим Голодомор). Виявляється, досить було просто створити акціонерний банк.
Заснування Алчевська і перетворення Маріуполя в індустріальне місто («Завод Ільіча» заснував він). Це все – з інтенсивним просуванням української мови.


У 1900 році почалася біржова криза. Кризи в економіці – річ цілком природня. При цьому держави зазвичай допомагають великим платникам податків.
Алчевський звернувся до Вітте. Не за грошима – за дозволом на випуск облігацій. І отримав відмову.
Офіційно – після цього він наклав на себе руки, кинувшись під потяг. За версію ж убивства говорить те, що поховали його на цвинтарі, а не поза ним.
Зрештою, версію «кому вигідно» ніхто не відміняв.
Миттєво після цього брати Рябушинські здійснюють рейдерське захоплення банку. А той же Вітте виділяє їм необхідний кредит, і вони стають найбагатшими в імперії людьми (криза має звичку закінчуватися, і власники активів робляться ДИВНО багатими).
Звичайно, після цього Донбас почали наводняти завезеними з-за Уралу пролетарями. Цей процес успішно продовжила і совєтська влада.

На фото: 1 – сім’я Олексія Алчевського, 2 – пам’ятник Шевченку, встановлений в саду садиби Алчевського (Шевченко був заборонений, на публічній території встановлення було неможливим). Після банкрутства і продажу маєтку дуже дорогий мармуровий пам’ятник зник.
Анфіса ГАПОТЧЕНКО

Липень25/ 2017

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України