• Сьогодні: Субота, 2 Липня, 2022
Інфо ПС

«В ЄДНОСТІ НАША СИЛА». В ЄДНОСТІ – ТІЛЬКИ З КИМ?

 

 

Олег Канівець

16 лютого о 22:27 ·

Сьогодні в моєму рідному Стрию сталася безпрецедентна подія: група молодиків, увірвавшись на сесійне засідання Стрийської міської ради, зірвала засідання і побила людей. Постраждалими виявились заступник міського голови Роман Волинець, директор ЗОШ №7 Ярослав Білінський, завідувач центральною бібліотечною системою міста Людмила Яремко, завідувач міським будинком культури Стефанія Костів.

Мені дуже прикро, що очолили цих молодиків люди, з якими ми були разом на Майдані: свобо…

Читати далі

ВІДПОВІДЬ ОЛЕГУ КАНІВЦЮ З ПРИВОДУ ПОДІЙ У СТРИЮ

Те, що риторика, стиль, фразеологічна методологія, тобто словесна еквілібристика і маніпулятивна, в залежності від ситуації, «справедливість» автора один до одного нагадує принцип діяльності і одурманення людей Порошенком, Гройсманом та іже з ними у владі, аж до Шрамов’ята – закономірно. Як і їхні провокативні заклики-звинувачення у московській «руці» стосовно будь-якого спротиву-протесту проти існуючої олігархічної влади. Бо як ще інакше можна розцінювати його завідомо безапеляційну прокурорську оцінку інциденту на сесії Стрийської міської ради, на якій Канівця взагалі НЕ БУЛО?

Проте, вже того ж дня він стверджує: «Сьогодні група молодиків, увірвавшись на сесійне засідання Стрийської міської ради, зірвала засідання і побила людей».

З усією відповідальністю заявляю, ця «група молодиків» – це кілька десятків, ба – більше сотні, різного віку, в тому числі і молодих, яких справді було більше, представників різних партійних і громадських організацій міста. І вони «не вривалися», а прийшли завчасно, розвісили плакати на сцені і зайняли протилежну від депутатської половину зали, де вже чимало рядів займали керівники бюджетних організацій, шкіл і дитсадків, інші державні службовці.

Щодо «зірвала засідання» – теж брехня, бо зірвав засідання своєю двогодинною совково-компартійною впертістю і небажанням прислухатися спочатку до пропозицій окремих депутатів, потім до прохань громадських активістів і правозахисників, а згодом – і до їхніх прямих вимог сам міський голова.

    «І побила людей» – теж брехня. Бо була штовханина, стусанина, намагання вивести і винести декого одіозного, але не більше. Жодне фото чи відео не свідчить про бійку в прямому розумінні цього слова. Ситуацію вміло контролювала поліція, та й самі лідери громадських організацій. Ні синців, ні крові не помічено і не зафіксовано. Швидку викликали до однієї старенької жінки, якій стало погано чи то з серцем, чи то з тиском на вулиці… І все.

Так що брехнею виявилося і наступне твердження Канівця: «Постраждалими виявились заступник міського голови Роман Волинець, директор ЗОШ №7 Ярослав Білінський, завідувач центральною бібліотечною системою міста Людмила Яремко, завідувач міським будинком культури Стефанія Костів». Так, вони, звісно, можливо і дещо постраждали матеріально і морально, в основному дорогим хутровим одягом і костюмами. Але, знову ж таки, через власну необачність, підливаючи масло у вогонь своїми провокаційними висловами. Вони й досі не зрозуміли, що сьогодні совковий лексикон сприймається з точністю до навпаки.

Далі пан Канівець пише: «Мені дуже прикро, що очолили цих молодиків люди, з якими ми були разом на Майдані: свободівці Володимир Лоїш, Мар’ян Берездецький та Андрій Чад, представник партії «Воля» Ігор Брик, Михайло Алєксєєв від «Правого сектору». Були й люди з символікою Національного корпусу «Азов»». Вибачте, але «бути разом на Майдані» – це зовсім не значить сповідувати ідеали Майдану і боротися за їх реалізацію, що вже три роки поспіль і роблять названі вами люди і на фронті, і в рідному місті. Адже і Порошенко, і Гройсман, і Парубій, і Турчинов, і Луценко, і Аваков та інші, подібні до них і вас, теж «були на Майдані» – але так нічого і не зрозуміли. Бо справа не в ЄС і безвізі, а у Гідності, Справедливості, Честі і Совісті влади, якої й домагаються повсюдно доступними їм методами і засобами ці, як ви кажете, «молодики». Бо інакше вашу сімейно-кумівську систему не побороти!

Ідемо далі за вашим текстом: «Вимагали публічного звіту міського голови Романа Шрамов’ята і відставки заступника міського голови Романа Волинця. Дуже дивні вимоги, адже звіт голови був внесений першим пунктом до порядку денного сесії і оприлюднений у газеті, а питання відставки заступника міського голови було рекомендовано винести на сесію профільною депутатською комісією».

Дійсно, з позиції вихованця компартз’їздівського совка, коли 70 плюс 25 років поспіль генсеки, партсекретарі і голови рад звітувалися про свої досягнення під 99%-й «одобрям», для вас такі вимоги  «дивні». Але не для нового покоління, якому ви не хочете поступитися ні принципами, ні, тим паче, місцем, хоч би скільки не накрали своєю «чесною» працею. Нині ж народ, виборці вимагають публічного, прямого звіту-спілкування, в тому числі і на майданах. А депутати всі грамотні, можуть прочитати звіт і в газеті. Навіщо на них сон наганяти?

Щодо відставки Волинця, то цього зажадали у своїй петиції самі стрияни, за що проголосувало втричі більше необхідної кількості. Та й не це питання збурило активістів, підкреслю знову, а вперта і незрозуміла мені, та й багатьом іншим, відмова мера звітувати перед громадою міста. Просто міський голова, як досвідчений маніпулятор, вміло перевів стрілки на свого заступника, першим висловившись ЗА його відставку. Добре знаючи, якими будуть результати голосування.

«Після того, як пропозиція про відставку Волинця не була підтримана більшістю депутатського корпусу, в хід пішли кулаки». Про кулаки я вже писав. Насправді ж мета активістів була інша – його хотіли винести на руках, повторивши забуту вже деким, але добре відому іншим, так звану сміттєву люстрацію.

«В кабінеті директора МБК перевертали меблі, розбивали вазонки. І силою змусили Романа Волинця написати заяву про відставку». Ось тут я нічого сказати не можу, бо в кабінеті директора мене, на відміну від Канівця, не було. Я разом із більшістю присутніх на сесії стояли на вулиці, навколо МБК і переживали, аби обійшлося без справжніх сутичок, штурму силовиків, кровопролиття і карет швидкої… На щастя, обійшлося.

А ця фраза автора Фейсбуку взагалі дивує: «Причому, за свідченнями очевидців, багато молодиків-розбишак були не місцевими мешканцями». Цікаво, яким чином ці «очевидці» про це дізналися – паспорти перевіряли на предмет прописки чи що? І кому ще, крім стриян, можуть боліти стрийські проблеми? Виявляється і на це питання  Канівець знає відповідь: «Цікаво, хто ж профінансував приїзд до Стрия такої кількості молодиків, які поводили себе як типові «тітушки», зі Львова, Жидачева, Дрогобича і з якою метою

«Дуже шкода,– пише пан Канівець з далекого далека,- що група людей з депутатськими мандатами намагається вирішувати якісь питання силою. Питання: а в якій системі координат живуть ці люди? Що чи хто стоїть за сьогоднішніми подіями, поки не зрозуміло».

Те, що «ці люди» живуть точно в іншій «системі координат», а не в тій, що Канівець, Шрамов’ят, Порошенко, Гройсман, Янукович, Яценюк… та їм подібні – без сумніву. І слава Богу. Інакше було б зовсім сумно і безпросвітно…

А з цим твердженням Олега Канівця, чи не єдиним, я не можу не погодитися: «Причина нинішньої ганьби не у Волинці. Комусь дуже кортить розхитати ситуацію в місті». Звісно, причина – не у Волинці. І всі це добре розуміють. Причина – в ГОЛОВІ, міському голові. Якраз його позиція і розхитує ситуацію в місті. І насправді, все йшло до того, що його, а не Волинця, ще трохи – і винесуть разом із кріслом на смітник… І це було б значно простіше. Але… сталося те, що сталося.

Тим не менше пан Канівець поспішив написати: «Я висловлюю свою підтримку міському голові Роману Шрамов’яту…». У вашій підтримці його ніхто й не сумнівається – роботодавець як-ні-як!

А далі вже й зовсім нудно і заяложено, під копірку з Банкової та її телеканалізації: «Дестабілізація грає виключно на користь окупантам! Починає працювати кремлівський план по дестабілізації ситуації у всіх сферах життя. Куратором цього проекту від Медведчука є дехто Пєтухов. Це непублічна, але відома у вузьких колах одіозна фігура».

Ось так, небагато-немало, а «рука Москви» дотягнулася до Стрия, аби розхитати крісло під найреволюційнішим, найдемократичнішим, найпередовішим, найпублічнішим, супер-реформаторським мером України та його Ко.! А діями місцевих активістів керує «дехто Пєтухов,.. відома у вузьких колах фігура»! Про цю фігуру, правда, ніхто зі стриян, тим паче «молодиків» не чув і не знає. Та й як може знати, коли про Пєтухова відомо лише «вузькому колу» осіб, наближених до… Далі самі здогадайтеся, кого мав на увазі пан Канівець – Банкову, Грушевського чи СБУ, чи…

А завершує свою статтю у ФБ Олег Канівець і зовсім передбачувано, як для жанру доносу, трафаретно і шаблонно, в дусі КГБ-ФСБ совково-московського зразка:

«Думаю, що для правоохоронців буде справою честі розслідування цих ганебних подій і притягнення винних до відповідальності». Навіть фрази знайомі. Їх ми чули з Банкової, ГПУ, Нацполіції, коли йдеться про справу «беркутівців», вбивство Шеремета, корупцію, блокаду, хабарників і так далі, і тому подібне…

До речі, пан Канівець першим оприлюднив прізвища стрийських «бунтарів», першим прив’язав їх до якогось «Пєтухова» і Кремля та першим запропонував правоохоронцям зайнятися «справою честі» – «притягти винних до відповідальності». Професія воістину невмируща!

Проте, попри все, я цілком поділяю висновки пана Олега: «Я вірю, що стрийська громада відділить зерна правди від брехливої полови. Будьмо мудрими і розважливими! В єдності наша сила!».

В єдності! Тільки з ким?..

Ось у чому питання моменту. Вибір – за вами.

 

Василь Алєксєєв

Лютий19/ 2017

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України